Becali: Trebuia sa fie 7 la 1!

363

Finantatorul FC Steaua, Gigi Becali, a declarat, duminica seara, dupa meciul cu CFR Cluj, castigat de stelisti, scor 1-0, ca echipa sa se poate considera castigatoarea campionatului, apreciind ca scorul la meciul cu ardelenii ar fi trebuit sa fie 7-1.

„Gata, am luat titlul, aduceti-ne echipe sa jucam, nu avem cu cine. Lasati-ne sa ne pregatim de Liga Campioilor. Trebuia sa fie 7-1, suntem campioni”, a declarat Becali, care a desfacut o sampanie si s-a urcat pe masina, in uralele fanilor stelisti.

Echipa Steaua a invins, duminica seara, pe Arena Nationala, cu scorul de 1-0 (0-0), formatia CFR Cluj, in derbiul etapei a XI-a a Ligii I, unicul gol al partidei fiind marcat de Raul Rusescu, in minutul 75. Unicul gol a fost marcat de Rusescu, in minutul 75, acesta reluand cu latul in plasa de la 11 metri un balon centrat din partea dreapta de Georgievski.