Bourceanu: Pur si simplu au fost mai puternici!

519

563539-bourceanuCapitanul echipei Steaua Bucuresti, Alexandru Bourceanu, a declarat, joi seara, dupa infrangerea din meciul cu Chelsea Londra, scor 1-3, ca formatia „ros-albastra” a avut un avantaj bun la pauza, dar golul doi al englezilor i-a dat peste cap.

„Am avut un avantaj bun la pauza si dupa pauza am intrat destul de bine, dar am primit acel gol care ne-a dat peste cap. Ne asteptam ca dupa pauza Chelsea sa intre chiar mai tare. Am primit doua sau trei goluri din faze fixe in 20-30 de meciuri, nu cred ca e mult. Am jucat cu o echipa redutabila. Pur si simplu au fost mai puternici la faza respectiva. Valoarea lor se observa dupa sumele de transfer care s-au platit pe ei, va dati seama ca sunt la un nivel extraordinar. In unele momente am jucat de la egal la egal cu ei si acest lucru ne-a facut sa fim mandri. Trebuie sa invatam din asta, sa obtinem mai multa experienta”, a spus Bourceanu.