Ceahlaul Piatra Neamt invinge Pandurii Targu Jiu cu scorul de 1-0! VIDEO

482

ceahlaulCeahlaul Piatra Neamt a invins cu scorul de 1-0 formatia Pandurii Targu Jiu, aceasta fiind prima infrangere a gorjenilor in actuala editie de campionat, potrivit mediafax.ro.

Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Stana, in minutul 18, cu un sut de la 25 de metri.

Vezi VIDEO rezumat!

In minutul 32, Nicoara (Pandurii) a ratat un penalti dictat de arbitrul Sebastian Coltescu pentru un presupus hent in careu comis de Stana.

Ceahlaul Piatra Neamt: Jovici – Dumitras, Canu, Marc, Cazan – Stana, Achim – Constantinescu (Rusu ’90), Golubovici, Chitosca (Onciu ’84) – Jula (Ichim ’72). Antrenor: Vasile Miriuta.

Pandurii Targu Jiu: Lazar – Ungurasan, Mamele, Rada (Brata ’83), Momcilovici – Nistor, Anton – Ciucur, Eric, Nicoara (Buleica ’70) – Matulevicius (Adrovici ’64). Antrenor: Cristian Pustai.

Cartonase galbene: Marc ’77, Cazan ’87 / Anton ’44, Momcilovici ’48, Eric ’90.

Arbitri: Sebastian Coltescu (central) – Vasile Marinescu, Alexandru Voda (asistenti) – Emil Voicu (rezerva).

Observatori: Constantin Stefan, Romeo Pascu.