Copos: Rezultatul este corect! Am pacalit fotbalul!

430

Actionarul majoritar al FC Rapid, George Copos, a declarat, luni seara, dupa derbiul pierdut, cu scorul de 0-1, in fata Stelei, ca gazdele au meritat victoria si ca la echipa giulesteana va avea loc o intinerire, in prezent fiind „prea multi jucatori care pacalesc fotbalul”.

„Rezultatul este corect. Am avut jucatori care alearga jumatate din cat alearga un jucator profesionist, sunt unii care pacalesc fotbalul. Rapid si-a aparat sansa, a luptat pana in minutul 95, dar nu alergam la minge si uite asa primim gol. Avem prea multi jucatori care pacalesc fotbalul la Rapid. Sunt unii care la umbra unor contracte de peste 200.000 de euro pe an net pacalesc fotbalul. Glauber si Burca au facut tot ce au putut. Pecanha a fost imperial. M-au dezamagit unii care pacalesc fotbalul. De-acum o sa vedeti o intinerire foarte serioasa a lotului. Eu i-am apreciat, i-am ajutat, dar gata. Avem cu ce sa intinerim lotul si il vom intineri”, a spus Copos la Digi Sport.

El a precizat ca la Rapid au evoluat si cateva rezerve, mai multi jucatori fiind indisponibili. „Din pacate ne-au lipsit foarte multi jucatori: Marius Constantin, Rui Duarte, Abrudan, toata linia de fund… Am jucat cu o parte din rezervele Rapidului. Mi-a placut foarte mult organizarea. Sabau a gandit foarte bine jocul, s-a inchis foarte bine si el a mers la un egal, dar Steaua a meritat victoria. Categoric, Sabau are toata increderea noastra si are toata sustinerea mea”, a adaugat George Copos.

Echipa Steaua Bucuresti a invins, luni,  pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), formatia Rapid Bucuresti, in derbiul etapei a IX-a a Ligii I disputat pe Arena Nationala, printr-un gol marcat in minutul 90+6 si revine pe primul loc al clasamentului.