Dinamo a facut scorul campionatului 6-0 cu U Cluj!

505

Dinamo Bucuresti a invins in etapa a VI-a din Liga I cu scorul de 6-0 pe Universitatea Cluj dupa o partida in care cainilor le-a iesit totul.

curteaIata cum a decurs desfasurarea partidei:

1-0 Minutul 28 Dragos Grigore a deschis scorul dupa ce a transformat lovitura de pedeapsa

2-0 Minutul 30 Boubacar a trimis puternic, la coltul lung, de la 18 metri, in plasa laterala, fara sperante pentru Niculescu

3-0 Minutul 44 Dragos Grigore reuseste dubla dupa ce transforma fara emotii si cea de-a doua lovitura de la 11 metri primita in prima repriza.

4-0 Minutul 57 Luchin duce scorul la 4-0 pentru gazde dupa ce inscrie printr-o lovitura de cap din interiorul careului.

5-0 Minutul 69 Danciulescu ii paseaza cu calcaiul lui Curtean, care suteaza necrutator din 8 metri si duce scorul la 5-0

6-0 Minutul 85 Rotariu a marcat printr-un sut la coltul scurt, din interiorul careului mic, la prima atingere de balon

Dinamo: Balgradean – Rus, Luchin, Grigore, Grecu – Elton, Boubacar – Matei, Curtean, Lazar – Danciulescu

Rezerve: Naumovski, Thicot, Durimel, Filip, Rotariu, Balint, Pape

Antrenor: Gigi Multescu

„U” Cluj: Niculescu – Neag, Abrudan, Balde, Mendy – Bucsa, Ad. Popa II – Tarnacop, Cristocea, Borza – Dedu

Antrenor: Ionel Ganea

Rezerve: Dolha, Szilagyi, Calcan, Ursu, Prescura, Kovacs, M. Ene

Arbitri: Marius Bocaneala, Bogdan Gheorghe, Daniel Hulubei