HANDBAL

FABULOS: Romania INVINGE campioana mondiala si se califica in sferturile Mondialului. Ce meci au putut sa faca fetele

Romania castiga in fata campioanei mondiale, Brazilia, si se califica in sferturile Mondialului din Danemarca, dupa o victorie mare cu 25-22.
23:0213 DecMin 59: Aurelia Bradeanu marcheaza pentru 25-22. Suntem in sferturi! In-cre-di-biiil!!!

23:0113 DecMin 59: Ada Nechita. Adaaaa Nechitaa. Victorieeeeee! 24-21

22:5913 DecMin 58: Bradeanu inscrie de la 7 metri. 23-21

22:5713 DecMin 56: Ada Nechita, inca un gol!! 22-19

22:5513 DecMin 54: Ce gol important reuseste Ada Nechita. Rasuflam usurati, suntem din nou la doua goluri in fata campioanei mondiale. 21-19

22:5413 DecFetele noastre se motiveaza cu un strigat hazliu la timeout-uri: „Pentru cine jucam nooooi? … Pentru nooooi!” 🙂

22:5213 DecMin 52: Au trecut opt minute de cand nu am mai marcat, Brazilia s-a apropiat la un singur gol. 20-19

22:4113 DecMin 44: Cristina Neagu puncteaza, ne despindem la 20-15

22:4013 DecMin 43: Aurelia Bradeanu marcheaza, avem din nou patru goluri avans. 19-15

22:3913 DecMin 42: Cristina Neagu marcheaza pentru 18-15.

22:3613 DecMin 39: Geiger inscrie pentru 17-14. Am marcat doua goluri in inferiotate.

22:3413 DecMin 38: Bradeanu inscrie pentru 16-13. Ne e din ce in ce mai greu sa pastram diferenta, braziliencele sunt tot mai agresive

22:3113 DecMin 35: Bradeanu inscrie pentru 15-11

22:2913 DecMin 34: Inca un gol marcat de brazilience. 14-11

22:2813 DecMin 32: Brazilia se apropie din nou la patru goluri. 14-10

22:2713 DecMin 31: Braziliencele marcheaza primul gol al reprizei, replica romancelor vine imediat – Elisei puncteaza pentru 14-9. Am marcat in inferioritate!

22:1013 DecCristina Neagu stabileste scorul pauzei: 13-8 pentru Romania dupa o repriza formidabila.

22:0813 DecMin 29: Elisei marcheaza pentru 12-8

22:0413 DecMin 25: Ce minune!! Avem 4 goluri avans; Bradeanu inscrie pentru 11-7

21:5813 DecMin 21: Ada Nechita pastreaza diferenta de trei goluri in favoarea noastra. 10-7

21:5713 DecMin 20: Bravo, Cristina Neagu, ne-am desprins pentru prima data la trei goluri diferenta. 9-6

21:5413 DecMin 18: Neagu inscrie pentru 8-6

21:5313 DecMin 17: Valentina Elisei marcheaza pentru 7-5.

21:5213 DecMin 17: Cristina Neagu ne readuce in avantaj. 6-5

21:5213 DecMin 16: Brazilia egaleaza cu portarul. 5-5