SPORTURI

FANTASTIC !!! Victorie ISTORICA: Romania e in SEMIFINALELE Mondialului. A invins DRAMATIC tara gazda, Danemarca

Romania a reusit o victorie istorica in fata Danemarcei si s-a calificat in semifinalele Campionatului Mondial din Danemarca. Romania a invins dupa prelungiri cu 31-30.

23:3416 DecMin 68: Paula Ungureanu respinge in bara o torpila a danezelor. Plecam pe atac si ne-am putea desprinde decisiv.

23:3316 DecMin 67: Cristina Neagu, Cristina Neagu!!! Formidabil, suntem din nou in avantaj! 30-29

23:3016 DecMin 65: Conducem cu 29-28 dupa prima repriza de prelungiri. Cat dramatism! Inca 5 minute pana la semifinala

23:2716 DecMin 63: Bradeanu ne aduce din nou in avantaj. 29-28

23:2716 DecMin 62: Ce gol important inscrie Eliza Buceschi! Egalitate, 28-28, si o eliminare provocata de patrunderea Elizei. Jucam in superioritate timp de doua minute

23:2516 DecMin 62: Danemarca preia conducerea, pentru prima data in acest meci. 28-27

23:2416 DecMin 61: Ada Nechita patrunde excelent in partea dreapta, are unghi bun, dar suteaza in portar. Ramane 27-27.

23:2216 DecMin 60: Final dramatic, incredibil! Am primit o lovitura de la 7 metri in ultima secunda, dar Cristina Neagu n-a reusit sa inscrie. 27-27 scorul dupa primele 60 de minute, meciul intra in prelungiri.

Danemarca nu a condus niciodata pe tabela pana acum.

23:1816 DecMin 59: Danezele transforma o lovitura de la 7 metri, 27-27. Time-out cu 9 secunde inainte de final

23:1416 DecMin 59: Neagu transforma o lovitura de la 7 metri. Conducem cu 27-26 cu un minut inainte de final. Time-out cerut de danezi

23:1216 DecMin 57: Cristina Neagu este uluitoare! Conducem cu 26-25 dupa o patrundere incredibila

23:1016 DecMin 56: Cristina Neagu inscrie pentru 25-24

23:0916 DecMin 55: Paula Ungureanu apara o lovitura de la 7 metri la 24-24

23:0616 DecMin 52: Cristina Neagu trimite o torpila de la 9 metri, portarita Danemarcei vede minge in ultima clipa si o receptioneaza in plina figura. Are nevoie de ingrijiri medicale; Cristina Neagu isi cere scuze, dar nu se poate vorbi nicidecum de intentie.

23:0216 DecMin 50: Cristina Neagu marcheaza pentru 22-20, in sala se aude „Romania, Romania”! Formidabil! Mai putin de 10 minute pana la semifinala Mondialului

23:0016 DecMin 49: Oana Manea inscrie! 23-21 pentru noi

22:5816 DecMin 48: Danezele s-au apropiat la un gol, dar fetele noastre n-au mila! Ada Nechita reface diferenta de doua goluri. Este 22-20 si antrenorul danez cere time-out

22:5616 DecMin 47: Ne desprindem la doua goluri! Fantastic! Eliza Buceschi inscrie pentru 21-20

22:5516 DecMin 45: Ada Nechita!! Conducem cu 20-19

22:5316 DecMin 43: Elisei, eliminata doua minute pentru proteste; lovitura de 7 metri transformata de daneze, care se apropie la un gol. 18-19

22:5016 DecMin 41: GOOOL Cristina Neagu si eliminare de doua minute pentru o jucatoare daneza. Jocul ne merge de minune! 17-19

22:4716 DecMin 38: Luciana Marin este la a doua eliminare de 2 minute. Conducem cu 18-15

22:4516 DecMin 36: Inscriu danezele, apoi marcheaza Bradeanu. 14-17.

22:4316 DecMin 36: Ada Nechita puncteaza si refacem diferenta de trei puncte. 13-16

22:4316 DecMin 35: Neagu e Messi si Maradona la un loc! Pasa exceptionala pentru Oana Manea, care este faultata in saritura. 7 metri transformat de Cristina Neagu. 13-15