FC Botosani a remizat cu Universitatea Cluj, scor 1-1! VIDEO

476

1Clipboard01FC Botosani a terminat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1 (1-0), cu Universitatea Cluj, intr-un meci din etapa a X-a a Ligii I, potrivit mediafax.ro.

Gazdele au deschis scorul prin Hadnagy, in minutul 34, oaspetii reusind egalarea prin Lemnaru, in minutul 50.

1-0: Hadnagy a deschis scorul cu un sut din 4 metri lateral dreapta, dupa ce portarul Veselovsky a respins initial un sut de la marginea careului mare.

1-1: Lemnaru a restabilit egalitatea cu o lovitura de cap din coltul careului mic.

Vezi VIDEO rezumat!

Universitatea Cluj a evoluat in inferioritate numerica din minutul 54, dupa ce Bucsa a fost eliminat direct pentru un fault asupra lui Croitoru.

FC Botosani: Curileac – Patache, Tincu, C. Dinu, Acsinte – Vasvari – Fulop (R. Radu ’75), Croitoru, Codoban (Vraciu ’63) – Hadnagy (Ghinga ’87), Cirjan. Antrenor: Cristian Popovici.

Universitatea Cluj: Veselovsky – Rilke, Szilagy, Abrudan, Mendy – Balde, Bucsa – Cristocea (Neag ’82), Borza, Calcan (Kovacs ’56) – Lemnaru (Takacs ’72). Antrenor: Gheorghe Barbu.

Cartonase galbene: Codoban ’16, C. Dinu ’51, Acsinte ’70, Patache ’83 / Calcan ’29, Rilke ’37, Veselovsky ’79, Cristocea ’82, Borza ’84, Mendy ’90+5.

Cartonas rosu: Bucsa ’54.

Arbitri: Radu Petrescu (central) – Aurel Onita, Vladimir Urzica (asistenti) – Marius Marodin (rezerva).

Observatori: Vasile Bratu, Constantin Gheorghe.

La partida de la Botosani au asistat aproximativ 5.000 de spectatori, dintre care si doi fani ai clujenilor.

Inainte de inceperea meciului s-a tinut un moment de reculegere in memoria fostului oficial al FRF si LPF, Mircea Cezar Ionescu.