HALUCINANT: Halep a SUFERIT cea mai mare RUSINE din cariera. DESFASURAREA meciului care a adus-o in stare de SOC

437

Simona Halep a suferit una dintre cele mai rusinoase infrangeri din cariera.

Romanca a pierdut partida pentru accederea in sferturile de finala de la Wuhan, disputata in compania unei jucatoare pe care nu a mai intalnit-o in circuitul WTA, Johanna Konta.
Simona Halep a pierdut partida contra jucatoarei Johanna Konta, locul 66 WTA, scor 3-6, 6-3, 5-7.

Johanna Konta a castigat primul set, 6-3, dar in setul doi, Halep si-a imbunatatit vizibil jocul si a inceput sa returneze tot mai bine. Simona a fost mai agresiva si a reusit doua break-uri, castigand cu 6-3.

In setul trei, Halep a inceput foarte bine si a condus cu 5-1. Din acel moment, Konta a revenit incredibil si a castigat 6 game-uri consecutive, reusind trei break-uri si castigand cu scorul de 7-5.

In sferturi, Konta va juca impotriva americancei Venus Williams, locul 24 WTA, care a eliminat-o pe Carla Suarez Navarro.

sursa: digi24.ro