FC Olt si CS Mioveni au dat ieri startul celei de-a 7-a etape a Ligii a II-a. Clasate prost in Seria a II-a, cele doua formatii n-au putut sa se distanteze una de alta, cu toate ca gazdele ar fi meritat victoria, golul egalizator al argesenilor picand in minutul 90.Astazi Dinamo II a pierdut pe final cu Suceava, iar Valcea a egalat in prelungiri pe FC Bihor.

Iată rezultatele etapei:

SERIA I
UNIREA SLOBOZIA – DELTA TULCEA 2-1
Min 80 2-1 Dragut patrunde pe dreapta, centreaza in careu, de unde D. Gheorghe inscrie
Min 11 1-1 Lovitura de colt si Marincau egaleaza cu o lovitura de cap
Min 4 1-0 Centrare de pe partea dreapta si Mihalcea inscrie cu piciorul din interiocul careului

DINAMO II BUCURESTI – RAPID CFR SUCEAVA 1-2
Min 87 1-2 Gheorghiu aduce oaspetii in avantaj dupa un sut de la 7 metri, cu largul concurs al portarului Manyur si a lui Bitez
Min 45 1-1 La ultima faza a primei reprize, I. Plamada profita de o gafa a apararii gazdelor si-l invinge pe Manyur cu un sut din interiorul careului mic
Min 35 1-0 A. Roman deschide scorul cu un sut la coltul lung de la 20 de metri

FARUL CONSTANTA – DUNAREA GALATI 1-0
Min 45 1-0 Centrare foarte buna de pe dreapta a lui Bajan, Chitu reia cu capul spre poarta oaspetilor, iar Marius Matei indeplineste o simpla formalitate si impinge balonul in plasa

14 octombrie, ora 11:00
CHINDIA TARGOVISTE – FC BOTOSANI

SAGEATA NAVODARI, SPORTUL STUDENTESC si ACS BUFTEA stau.

SERIA II

FCM TARGU MURES – VOINTA SIBIU 2-1
Min 83 2-1 Tatar reduce din diferenta cu un sut de la 10 metri, dupa o actiune individuala
Min 62 2-0 Gazdele majoreaza diferenta prin Cristea, cu un sut din apropiere
Min 58 1-0 Huiban deschide scorul cu un sut de la 8 metri

FC ARGES PITESTI – FC MARAMURES 3-1
Min 87 3-1 Ivanica trimite o bomba de la 30 metri profitand de iesirea hazardata a portarului advers
Min 71 2-1 Ivanica suteaza din intoarcere de la 17 metri si-si aduce echipa din nou in avantaj
Min 57 De Rosa vede rosu direct dupa ce i-a dat o palma unui adversar cazut la pamant
Min 35 1-1 Achim a profitat de o greseala a lui Rauta si a trimis in poarta din 6 metri
Min 22 1-0 Iancu centreaza in careu si Dulcea, din 6 metri, reia in poarta

CSM RAMNICU VALCEA – FC BIHOR ORADEA 1-1
Min 90+4 1-1 Lovitura libera, mingea ricoseaza la I. Popescu care inscrie cu un sut puternic sub transversala
Min 57 0-1 Selagea inscrie cu un sut plasat din coltul careului mic

LUCEAFARUL ORADEA – UTA ARAD 0-0

DAMILA MACIUCA – ACS POLI TIMISOARA 0-0

FC OLT – CS MIOVENI 1-1
Arbitru: Iulian Dima (Bucuresti); Asistenti: Lorin Adrian Udrea (Targu Jiu) si Marian Truta (Sirineasa).
Min 90 1-1 Dupa o centrare de pe stanga a lui Cosereanu, mingea ajunge la Pasare, care reia in plasa din interiorul careului
Min 37 1-0 Vigariu paseaza in careu pentru Marin, care trimite din careu la coltul lung