Lucian Burdujan A MARCAT din nou pentru Cernomoret Odessa! Echipa lui este calificata in Europa League!

445

burdujaLucian Burdujan a marcat un gol pentru Cernomoret Odessa in partida câstigata in deplasare, cu scorul de 3-1 (1-1), in fata celor de la Tavria Simferopol, intr-un meci din cadrul campionatului ucrainean, informeaza Digisport.

Burdujan a fost integralist si a deschis scorul in minutul 28. Celelalte goluri ale invingatorilor au fost marcate de Neto (53) si Didenko ’73, in timp ce pentru gazde a inscris Djedje, in minutul 33.

In urma acestei victorii, Cernomoret Odessa a urcat pe locul cinci in clasament, ultimul care duce in Liga Europa, cu 41 de puncte. In ceea ce-l priveste pe Burdujan, atacantul român a ajuns la cinci goluri marcate in 21 de prezențe inregistrate in actuala ediție de campionat.