Petrolul si FC Brasov, calificate in optimile Cupei Romaniei! Toate rezultatele si programul complet al 16-imilor!

505

1cfrPandurii Targu Jiu, Gaz Metan Medias, FC Brasov, FC Botosani si Petrolul Ploiesti s-au calificat in optimile de finala ale Cupei Romaniei Timisoreana, in urma rezultatelor inregistrate, miercuri, in 16-imile competitiei, potrivit mediafax.ro.

Pandurii a invins, pe teren propriu, cu scorul de 4-0 (2-0), pe Farul Constanta, din Liga a II-a. Golurile invingatorilor au fost marcate de Dos Santos ‘1 si Shamsin ’27, 70, ’74.

Alte rezultate inregistrate miercuri:

Gloria Buzau – (+) FC Botosani 2-0 (dupa prelungiri)

Au marcat: Carjan ‘104, Vraciu ‘109

Petrolistul Boldesti – (+) Gaz Metan Medias 0-4

Au marcat: Llullaku ’40 (penalti), ’90+1, Markovici ’48, Avram ’66

(+) FC Brasov – CFR Cluj 3-1 (2-0)

Au marcat: Aganovici ’13, Rada ’17 (autogol), Surdu ’90 (penalti) / Piccolo ’55 (penalti)

FC Universitatea Craiova – (+) Petrolul Ploiesti 0-1

Au marcat: Mustivar ’18.

Marti:

(+) FC Vaslui – CSM Resita 1-0

A marcat: Patulea ’53

(+) Chindia Targoviste – Sageata Navodari 2-0

A marcat: Honciu ’65, Cherchez ’78

(+) Corona Brasov – SC Bacau 1-0

A marcat: Aguirre ’21

FCM Dorohoi – (+) Viitorul Constanta 0-3

Au marcat: Axente ’7, Lazar ’16, Gavra ’85

FC Bihor – (+) ACS Poli Timisoara 0-1

A marcat: Barbut ’74

(+) Ripensia Timisoara – Universitatea Cluj 2-1

Au marcat: Ciobai ’13, Anagor ’21 / Ursu ’39.

(+) Dinamo Bucuresti – Sanatatea Cluj 4-0

Au marcat: Zougoula ’41, ’48, Danciulescu ’52, Rotariu ’63.

Echipele precedate de semnul (+) s-au calificat in optimile competitiei.

Programul meciurilor de joi din 16-imile competitiei:

Otelul Galati – Concordia Chiajna, ora 16.00 – Stadionul Otelul;

Astra Giurgiu – ACS Berceni, ora 16.00 – Stadionul Marin Anastasovici – Digi Sport;

Rapid Bucuresti – Ceahlaul Piatra Neamt, ora 18.00 – Stadionul Giulesti-Valentin Stanescu – Sport.ro;

Steaua Bucuresti – Avantul Barsana, ora 20.30 – Stadionul Comunal (Berceni) – ProTV.