Programul zilei de vineri la Olimpiada de la Londra. Ce probe sunt azi!

501

Vineri este cea de a 14-a zi de la Jocurile Olimpice de la Londra, zi in care ca de obicei sunt programate foarte multe prove si finale.

Iata programul zilei de vineri 10 august:

 

Atletism

21.00 – saritura cu prajina masculin – finala

21.10 – stafeta 4×400 de metri feminin – primul tur

21.35 – aruncarea ciocanului masculin – final

21.45 – stafeta 4×100 de metri masculin – primul tur

22.05 – 5.000 de metri feminin – finala

22.40 – stafeta 4×100 de metri feminin – finala

22.55 – 1.500 de metri feminin – finala

23.20 – stafeta 4×400 de metri masculin – finala

Baschet masculin

19.00 – Spania – Rusia

23.00 – Aregentina – SUA

Box

15.30 – semifinale – 49 de kilograme, – 56 de kilograme, – 64 de kilograme, – 75 de kilograme, – 91 de kilograme masculin

22.30 – semifinale – 52 de kilograme, – 60 de kilograme, – 69 de kilograme, – 81 de kilograme, + 91 de kilograme masculin

Kaiac canoe

11.30 – serii si semifinale K1 200 de metri masculin, C1 200 de metri masculin, K1 200 de metri feminin, K2 200 de metri masculin

Ciclism BMX

17.00 – semifinale masculin si feminin

18.30 – finale masculin si feminin

Fotbal masculin

21.45 – Coreea de Sud – Japonia – meci pentru locul trei la Cardiff

Gimnastica ritmica

14.00 – calificari concurs individual si ansamblu

Handbal masculin

19.00 – Ungaria – Suedia

22.30 – Franta – Croatia

Hochei pe iarba feminin

10.30 – meci pentru locul 11 – Belgia – SUA

13.30 – meci pentru locul 5 – China – Australia

17.30 – meci pentru locul 3 – Noua Zeelanda – Marea Britanie

22.00 – finala – Olanda – Argentina

Lupte libere

15.00 – 55 de kilograme, 74 de kilograme masculin

Natatie

14.00 – maraton 10 kilometri masculin

Inot sincron

17.00 – finala pe echipe (program liber)

Sarituri in apa

21.00 – serii platforma 10 metri individual masculin

Taekwondo

11.00 – 67 de kilograme feminin, -80 de kilograme masculin

Yachting

14.00 – finala 470 masculin

15.00 – finala 470 feminin

16.00 – semifinale Elliott 6 metri feminin

Volei masculin

17.00 – Bulgaria – Rusia

21.30 – Brazilia – Italia

Polo masculin

grupa semifinala

16.20 – SUA – Spania (meci de clasament)

17.40 – semifinala – Croatia – Muntenegru

20.30 – Ungaria – Australia (meci de clasament)

21.50 – semifinala – Italia – Serbia