Didier DrogbaReal Madrid o intalneste in aceasta seara pe Galatasaray in sferturile de finala ale Champions League. Celalalt meci al serii este Malaga – Borussia Dortmund.

Ambele partide vor fi transmise in Romania in direct de posturile de televiziune Digisport si Dolcesport, incepand cu ora 21:45.

Marti seara, PSG a obtinut remiza in fata Barcelonei (2-2) in minutul 94, gratie reusitei lui Matouidi. Catalanii devin favoriti la calificarea in semifinalele Champions League, in urma rezultatului de la Paris. In cealalta partida a zilei, Bayern Munchen a trecut, scor 2-0, de Juventus, la Munchen.