S-a întors “Nilă”. Mihai Costea a UIMIT în amicalul dintre FC Voluntari şi CS Universitatea Craiova

460

FC Voluntari a trecut, sâmbătă, cu scorul de 2-1, de formaţia CS Universitatea Craiova, într-un meci de verificare, disputat la Buftea, potrivit www.mediafax.ro.

Mihai Costea, fostul jucător al Stelei, a jucat pentru Voluntari, reuşind să înscrie un gol.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Geon şi M. Costea. Pentru CSU Craiova a înscris Băluţă.

FC Voluntari a început jocul în următoarea formulă: Balauru – Rus, Maftei, S. Rădoi, Pîrvulescu – Elton da Silva, Todoran – Hamed Kone, Geon, Năstăsie – M. Costea. În repriza a doua, au evoluat: Botaș – Zaharia, Achim, Novakovici, Maxim – Grigore, Cârstocea – Iorga, T. Bălan, Voduț – Pancu. Antrenorul Flavius Stoican a rulat tot lotul avut la dispoziţie, mai puţin pe Petrariu, M. Leasa, Novac, Vîlceanu, V. Mihai şi Ad. Bălan, care au fost cooptaţi în lotul echipei secunde pentru meciul cu SCM Piteşti.

CS Universitatea Craiova a început cu următorul „11: Bălgrădean „- Achim, Dumitraș, Popov, Vătăjelu – Băluță, Mateiu, Madson, Bancu – Ferfelea, Curelea. În repriza a doua au mai intrat: Straton, Briceag, Hergheligiu, Jurj, Dinu și Manea.