Sumudica: Am fost inspirat cu cele doua schimbari de la pauza!

418

Antrenorul echipei FC Vaslui, Marius Sumudica, a declarat, luni, dupa victoria din meciul cu Steaua Bucuresti, scor 3-1, ca aceasta partida a reprezentat o punte pentru formatia sa si a garantat ca elevii sai se vor bate la titlu in acest sezon.

„Victoria inseamna descatusare. Prima repriza am inceput mai greu, dar a doua parte a fost foarte buna, am revenit si am castigat. La Vaslui e mereu presiune, ca la toate echipele mari. Am preluat o echipa cu doar doi titulari de anul trecut, Sanmartean si Milanov, si cu toate acestea Vasluiul joaca fotbal. A doua parte a fost cea mai buna repriza de cand sunt aici. Am fost inspirat cu cele doua schimbari de la pauza. Terenul era foarte greu, am eliminat constructia si am incercat sa ducem cat mai repede mingea in careul lor. Sanmartean este un jucator exceptional, dar astazi grupul a castigat meciul. Acest meci a fost puntea si va garantez ca Vasluiul se va bate la titlu”, a spus Sumudica la Digi Sport.

Formatia FC Vaslui a invins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (0-0), echipa Steaua Bucuresti, in ultimul meci al etapei a VI-a a Ligii I, aceasta fiind prima infrangere a „ros-albastrilor” in campionat, in acest sezon. Golurile invingatorilor au fost marcate de Celeban ’59, Sanmartean ’83 si M. Niculae ’88, in timp ce pentru oaspeti a inscris Chipciu, in minutul 51.