Toate rezultatele din etapa a 2-a a Ligii Europa!

440

1rapidToate rezultatele inregistrate in meciurile din etapa a 2-a a grupelor Ligii Europa:

Grupa G:

Rapid Viena (Austria) – Dinamo Kiev (Ucraina) 2-2

Au marcat: Burgstaller ’53, Trimmel ’90+4 / Iarmolenko ’30, Dibon ’34 (autogol)

RC Genk (Belgia) – FC Thun (Elvetia) 2-1

Au marcat: Gorius ’55, Vossen ’63 / Martinez ’90+3

Grupa H:

FC Sevilla (Spania) – SC Freiburg (Germania) 2-0

Au marcat: Perotti ’63 (penalti), Bacca ’90+1

Raul Rusescu nu a facut parte din lotul echipei FC Sevilla pentru acest meci.

Slovan Liberec (Cehia) – Estoril (Portugalia) 2-1

Au marcat: Sural ‘5, Kovac ’62 / Leal ’45

Grupa I:

NK Rijeka (Croatia) – Betis Sevilla (Spania) 1-1

Au marcat: Benko ’10 / Cedric ’14

Olympique Lyon (Franta) – Vitoria Guimaraes (Portugalia) 1-1

Au marcat: Gonalons ’53 / Maazou ’39

Grupa J:

Legia Varsovia (Polonia) – Apollon Limassol (Cipru) 0-1

A marcat: Sangoy ’56

Trabzonspor (Turcia) – Lazio Roma (Italia) 3-3

Au marcat: Erdogan ’12, Mierzejewski ’22, Henrique ’35 / Onazi ’29, Floccari ’84, ’85

Stefan Radu nu a facut parte din lotul echipei Lazio pentru acest meci.

Grupa K:

Anji Mahacikala (Rusia) – Tottenham Hotspur (Anglia) 0-2

Au marcat: Defoe ’34, Chadli ’40

Vlad Chiriches a fost integralist la Tottenham.

Tromso IL (Norvegia) – Serif Tiraspol (Moldova) 1-1

Au marcat: Ondrasek ’65 / Ricardinho ’87

Grupa L:

Sahtior Karagandi (Kazahstan) – Maccabi Haifa (Israel) 2-2

Au marcat: Finoncenko ’40, Tarasov ’45 / Ezra ’54, Turgeman ’79

AZ’67 Alkmaar (Olanda) – PAOK Salonic (Grecia) 1-1

Au marcat: Gouweleeuw ’82 / Salpingidis ’90+3

Costin Lazar a evoluat pana in minutul 84, la PAOK, fiind schimbat chiar cu Salpingidis.

Grupa A:

Kuban Krasnodar (Rusia) – FC Valencia (Spania) 0-2

Au marcat: Alcacer ’73, Feghouli ’81

Gheorghe Bucur a intrat pe teren in minutul 68, la Kuban.

Swansea City (Anglia) – St. Gall (Elvetia) 1-0

A marcat: Routledge ’52

Grupa B:

Ludogoret Razgrad (Bulgaria) – Dinamo Zagreb (Croatia) 3-0

Au marcat: Juninho Quixada ’12, Misidjan ’34, Diakov ’61

Cosmin Moti a fost integralist la Ludogoret.

Cernomoret Odessa (Ucraina) – PSV Eindhoven (Olanda) 0-2

Au marcat: Depay ’13, Jozefzoon ’88

Grupa C:

Esbjerg (Danemarca) – FC Salzburg (Austria) 1-2

A marcat: Diouf ’89 / Alan ‘6, ’38

Elfsborg IF (Suedia) – Standard Liege (Belgia) 1-1

Au marcat: Claesson ’23 / Bia ’62

Grupa D:

Rubin Kazan (Rusia) – Zulte Waregem (Belgia) 4-0

Au marcat: Duplus ’60 (autogol), Eremenko ’73, Riazantev ’81, Natcho ’89

Wigan Athletic (Anglia) – NK Maribor (Slovenia) 3-1

Au marcat: Powell ’22, ’90+1, Watson ’34 / Tavares ’60

Grupa E:

Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina) – AC Fiorentina (Italia) 1-2

Au marcat: Selezniov ’57 (penalti) / Gonzalo Rodriguez ’53 (penalti), Ambrosini ’73

Pacos Ferreira (Portugalia) – Pandurii Targu Jiu (Romania) 1-1

Au marcat: Rui Miguel ’49 / Momcilovici ‘5

Grupa F:

APOEL Nicosia (Cipru) – Eintracht Frankfurt (Germania) 0-3

Au marcat: Borda ’27 (autogol), Lakici ’59, Jung ’66

Girondins Bordeaux (Franta) – Maccabi Tel Aviv (Israel) 1-2

Au marcat: Jussie ’48 / Itzhaki ’71, Mikha ’80