Toate rezultatele din preliminariile Cupei Mondiale din 2014!

538

2.FOTBAL:ROMANIA-UNGARIA 2-0,PRELIMINARIILE CM 2014 (6.09.2013)Toate rezultatele inregistrate in partidele disputate, vineri, in preliminariile Cupei Mondiale din 2014, zona Europa, potrivit mediafax.ro:

Grupa A

Macedonia – Tara Galilor 2-1

Au marcat: Tričkovski ’21, Trajkovski ’80 / Ramsey ’39 (penalti)

Serbia – Croatia 1-1

Au marcat: Mitrović ’66 / Mandžukić ’53

Scotia – Belgia 0-2

Au marcat: Defour ’38, Mirallas ’89

GRUPA   A
J
GM
GP
PCT
Belgia
8
15
2
22
Croatia
8
12
5
17
Serbia
8
10
10
7
Macedonia
7
5
8
                7
Tara Galilor
7
7
16
6
Scotia
8
4
11
5

 

Grupa B

Cehia – Armenia 1-2

Au marcat: Rosický ’70 / Mkrtchyan ’31, Ghazaryan ’90+2

Malta – Danemarca 1-2

Au marcat: Failla ’38 / Andreasen ‘2, R. Camilleri ’52 (autogol)

Italia – Bulgaria 1-0

A marcat: Gilardino ’38

GRUPA   B
J
GM
GP
PCT
Italia
7
13
4
17
Bulgaria
7
11
5
10
Cehia
7
7
6
9
Armenia
7
8
9
              9
Danemarca
7
8
10
9
Malta
7
3
16
3

 

Grupa C

Kazahstan – Insulele Feroe 2-1

Au marcat: Zhumaskaliev ’50 (penalti), Finonchenko ’64 / Benjaminsen ’23

Germania – Austria 3-0

Au marcat: Klose ’33, Kroos ’51, T. Müller ’88

Irlanda – Suedia 1-2

Au marcat: Keane ’21 / Elmander ’33, A. Svensson ’57

GRUPA  C
J
GM
GP
PCT
Germania
7
25
7
19
Suedia
7
13
8
14
Austria
7
15
8
11
Irlanda
7
13
12
               11
Kazahstan
7
4
16
4
Insulele Feroe
7
3
22
0

 

Grupa D

Romania – Ungaria 3-0

Au marcat: Marica ‘2, Pintilii ’31, Tanase ’88

Turcia – Andorra 5-0

Au marcat: Umut Bulut ’35, ’39, ’68, Burak Yilmaz ’64, Arda Turan ’90+4

Estonia – Olanda 2-2

Au marcat: Vassiljev ’18, ’57 / Robben ‘2, Van Persie ’90+4 (penalti)

GRUPA   D
J
GM
GP
PCT
Olanda
7
22
4
19
Romania
7
13
10
13
Ungaria
7
13
11
11
Turcia
7
12
7
               10
Estonia
7
5
11
7
Andorra
7
0
22
0

 

Grupa E

Norvegia – Cipru 2-0

Au marcat: Elyounoussi ’43, King ’66

Slovenia – Albania 1-0

A marcat: Kampl ’19

Elvetia – Islanda 4-4

Au marcat: Lichtsteiner ’15, ’30, Schär ’27, Dzemaili ’54 (penalti) / Gudmundsson ‘3, ’68, ’90+1, Sigthórsson ’56

GRUPA   E
J
GM
GP
PCT
Elvetia
7
12
5
15
Norvegia
7
9
7
11
Albania
7
7
7
10
Islanda
7
12
13
                10
Slovenia
7
9
10
9
Cipru
7
4
11
4

 

Grupa F

Rusia – Luxemburg 4-1

Au marcat: Kokorin ‘1, ’36, Kerjakov ’60, Samedov ’90+3 / Joachim ’90

Irlanda de Nord – Portugalia 2-4

Au marcat: McAuley ’36, Ward ’52 / Bruno Alves ’21, Ronaldo ’68, ’77, ’83

GRUPA  F
J
GM
GP
PCT
Portugalia
8
16
6
17
Rusia
7
12
3
15
Israel
6
15
8
11
Irlanda de Nord
7
6
11
                 6
Azerbaijan
7
3
9
4
Luxemburg
7
4
17
3

 

Grupa G

Letonia – Lituania 2-1

Au marcat: Bulvitis ’20, Zjuzins ’42 / Matulevičius ’44

Bosnia-Hertegovina – Slovacia 0-1

A marcat: Pečovský ’77

Liechtenstein – Grecia 0-1

A marcat: Mitroglou ’72

GRUPA  G
J
GM
GP
PCT
Bosnia Hertegovina
7
23
4
16
Grecia
7
8
4
16
Slovacia
7
8
5
12
Letonia
7
8
15
               7
Lituania
7
5
10
5
Liechtenstein
7
3
17
2

 

Grupa H

Ucraina – San Marino 9-0

Au marcat: Devic ’11, Selezniov ’26, Edmar ’32, Khacheridi ’45+1, ’54, Konoplianka ’50, Bezus ’63, Fedetski ’74, Rakitki ’90+4

Polonia – Muntenegru 1-1

Au marcat: Lewandowski ’16 / Damjanović ’12

Anglia – Republica Moldova 4-0

Au marcat: Gerrard ’12, Lambert ’27, Welbeck ’45+1, ’51

GRUPA  H
J
GM
GP
PCT
Anglia
7
25
3
15
Muntenegru
8
15
8
15
Ucraina
7
19
4
14
Polonia
7
13
8
               10
Moldova
8
5
15
5
San Marino
7
0
38
0

 

Grupa I

Georgia – Franta 0-0

Finlanda – Spania 0-2

Au marcat: Jordi Alba ’19, Negredo ’86.

GRUPA  I
J
GM
GP
PCT
Spania
6
10
2
14
Franta
6
8
4
11
Finlanda
6
4
6
6
Georgia
6
3
7
5
Belarus
6
4
10
4