Toate rezultatele meciurilor din preliminariile CM 2014! Vezi situatia din grupe!

481

Toate rezultatele inregistrate marti, in meciurile din preliminariile Cupei Mondiale din 2014, potrivit mediafax.ro:

Grupa A

Macedonia – Scotia 1-2

Au marcat: Kostovski ’84 / Anya ’60, Maloney ’89

Tara Galilor – Serbia 0-3

Au marcat: Djordjevici ‘8, Kolarov ’39, Markovici ’55

GRUPA   A
J
GM
GP
PCT
Belgia
8
15
2
22
Croatia
8
11
5
17
Serbia
9
13
10
11
Scotia
9
6
12
                 8
Macedonia
8
6
10
7
Tara Galilor
8
7
19
6

 

Grupa B

Armenia – Danemarca 0-1

A marcat: Agger ’73 (penalti)

Malta – Bulgaria 1-2

Au marcat: Herrera ’78 / Dimitrov ‘9, Gargorov ’59

Italia – Cehia 2-1

Au marcat: Chiellini ’51, Balotelli ’54 (penalti) / Kozak ’19

GRUPA   B
J
GM
GP
PCT
Italia
8
15
5
20
Bulgaria
8
13
6
13
Danemarca
8
9
10
12
Cehia
8
8
8
              9
Armenia
8
8
10
9
Malta
8
4
18
3

 

Grupa C

Kazahstan – Suedia 0-1

A marcat: Ibrahimovici ‘1

Austria – Irlanda 1-0

A marcat: Alaba ’84

Insulele Feroe – Germania 0-3

Au marcat: Mertesacker ’23, Ozil ’74 (penalti), Muller ’84

GRUPA  C
J
GM
GP
PCT
Germania
8
28
7
22
Suedia
8
14
8
17
Austria
8
16
8
14
Irlanda
8
13
13
               11
Kazahstan
8
4
17
4
Insulele Feroe
8
3
25
0

 

Grupa D

Romania – Turcia 0-2

Au marcat: Burak Yilmaz ’22, Mevlut Erdinc ’90+5

Andorra – Olanda 0-2

A marcat: Van Persie ’50, ’54

Ungaria – Estonia 5-1

Au marcat: Klavan ’11 (autogol), Hajnal ’21, Bode ’41, Nemeth ’69, Dzsudzsak ’85 / Henri Anier ’48

GRUPA   D
J
GM
GP
PCT
Olanda
8
24
4
22
Ungaria
8
18
12
14
Turcia
8
14
7
13
Romania
8
13
12
               13
Estonia
8
6
16
7
Andorra
8
0
24
0

 

Grupa E

Norvegia – Elvetia 0-2

A marcat: Schar ’12, ’51

Cipru – Slovenia 0-2

Au marcat: Novakovici ’12, Ilicici ’80

Islanda – Albania 2-1

Au marcat: Bjarnason ’14, Sigthorsson ’47 / Rama ‘9

GRUPA   E
J
GM
GP
PCT
Elvetia
8
14
5
18
Islanda
8
14
14
13
Slovenia
8
11
10
12
Norvegia
8
9
9
                11
Albania
8
8
9
10
Cipru
8
4
13
4

 

Grupa F

Rusia – Israel 3-1

Au marcat: V. Berezutki ’49, Kokorin ’52, Gluşakov ’74 / Zahavi ’90+3

Luxemburg – Irlanda de Nord 3-2

Au marcat: Joachim ’45+2, Bensi ’78, Janisch ’87 / Paterson ’14, McAuley ’82

GRUPA  F
J
GM
GP
PCT
Rusia
8
15
4
18
Portugalia
8
16
8
17
Israel
8
17
12
12
Irlanda de Nord
8
8
14
                 6
Luxemburg
8
7
19
6
Azerbaijan
8
4
10
5

 

Grupa G

Lituania – Liechtenstein 2-0

Au marcat: Matulevicius ’18, Kijanskas ’40

Slovacia – Bosnia-Hertegovina 1-2

Au marcat: Hamsik ’42 / Bicakcici ’70, Hajrovici ’78

Grecia – Letonia 1-0

A marcat: Salpingidis ’58

GRUPA  G
J
GM
GP
PCT
Bosnia Hertegovina
8
25
5
19
Grecia
8
9
4
19
Slovacia
8
9
7
12
Lituania
8
7
10
                  7
Letonia
8
8
16
5
Liechtenstein
8
3
19
2

 

Grupa H

San Marino – Polonia 1-5

Au marcat: Della Valle ’22 / Zielinski ’10, ’66, Blaszczykowski ’23, Sobota ’34, Mierzejewski ’75

Ucraina – Anglia 0-0

GRUPA  H
J
GM
GP
PCT
Anglia
8
25
3
16
Ucraina
8
19
4
15
Muntenegru
8
15
8
15
Polonia
8
18
9
               13
Moldova
8
4
15
5
San Marino
8
1
43
0

 

Grupa I

Georgia – Finlanda 0-1

A marcat: Eremenko ’74 (penalti)

Belarus – Franta 2-4

A marcat: Filipenko ’32, Kalaşev ’57 / Ribery ’47 (penalti), ’64, Nasri ’70, Pogba ’73.

GRUPA  I
J
GM
GP
PCT
Spania
6
10
2
14
Franta
7
12
6
14
Finlanda
7
5
6
     9
Georgia
7
3
8
5
Belarus
7
6
14
4