Manchester United manager Sir Alex FergusonToate transferurile din Liga 1 le gasesti aici la zi:

ASTRA GIURGIU

Antrenor: Daniel Isaila (confirmat)

Veniri: Alibec (Inter Milano), L. Iorga (Otelul), Al. Ionita II (Rapid), Papp (Chievo)

Plecari: Barboianu, Al. Giurgiu, Sg. Ungureanu, Asante (liberi), Pedro Santos (Braga)

PETROLUL PLOIESTI

Antrenor: Cosmin Contra (confirmat)

Veniri: Mutu, Zicu, Gerson (liberi)

Plecari: Benga, Dore, Hamza (Botev Plovdiv)

STEAUA

Antrenor: Laurentiu Reghecampf (confirmat)

Veniri: Tirnovan (Viitorul), Keseru (Bastia), Bogatinov (Karpati Lvov)

Plecari: D. Bratu (Pandurii), Nikolici (FC Incheon United), Ad. Cristea (Maccabi Petah Tikva), Tatu (liberi)

PANDURII

Antrenor: Cristian Pustai (confirmat)

Veniri: D. Bratu (Steaua), Bud (liber), D. Nistor (Evian)

Plecari: Adrovici (liber), Eric (Al Ahli), Rubio (Sporting), I. Rada II (U Cluj), Lazar (FC Botosani)

DINAMO

Antrenor: Flavius Stoican (confirmat)

Veniri: Barboianu (liber), Bilinski (Jalghiris), Velici (Ceahlaul), Cioinac (ASA Tg. Mures), Asanovici (Corona)

Plecari: Zougoula, Hasanovici (liberi), Luchin, Curtean (ambii Botev Plovdiv), Dobrosavlevici (ACS Poli)

FC VASLUI

Antrenor: Liviu Ciobotariu (confirmat)

Veniri: –

Plecari: Lovrecici, Pozder, Salageanu (liberi)

CFR CLUJ

Antrenor: Vasile Miriuta (nou)

Veniri: Monroy (Ceahlaul), Tiago Lopes (Covilha)

Plecari: Obiora, Stancioiu (liberi), Brandao (Belenenses), Voiculet, Sepsi, Hora (toti ASA Tg. Mures)

GAZ METAN MEDIAS

Antrenor: Cristian Dulca (confirmat)

Veniri: Kumada (liber), Antici (FK Sopot)

Plecari: Z. Markovici (Kairat Alma-Ata), Bud (liber)

CEAHLAUL

Antrenor: Costel Ilie (nou)

Veniri: Yulu-Matondo, Slavikas, J. Lopez (liberi)

Plecari: Monroy (CFR), Velici (Dinamo), Hasani (liber)

CONCORDIA CHIAJNA

Antrenor: Ionut Chirila (confirmat)

Veniri: –

Plecari: Cl. Ionescu, Zuluf (liberi), S. Pana (Sageata)

ACS TIMISOARA

Antrenor: Aurel Sunda (confirmat)

Veniri: Himcinschi (Empoli), Dobrosavlevici (Dinamo), Al. Roman (FCM Tg. Mures), Spahija, Ahmetovici, Morariu (liberi)

Plecari: R. Moldovan, Ruiz (liberi)

FC BOTOSANI

Antrenor: Leontin Grozavu (nou)

Veniri: Fl. Plamada (Rapid CFR Suceava), Puri (JK Nomme Kalju), Lazar (Pandurii), Jardan, Verselis (liberi)

Plecari: D. Petrache, Druga, Maghici, M. Tanasa, Taban, R. Radu, I. Matei (liberi)

SAGEATA NAVODARI

Antrenor: Catalin Anghel (nou)

Veniri: S. Pana (Chiajna), V. Barbulescu (CSM Rm. Vilcea), Deletici (Napredac Krusevac), Borja, Buican (liberi)

Plecari: Popin, Pogacsics, V. Apostol, Florean, Sorian, N’Doye, Ghinea (liberi)

OTELUL GALATI

Antrenor: Ewald Lienen (confirmat)

Veniri: Goicoechea (Danubio)

Plecari: Bosneag, Antunes, Grahovac, Chipirliu, Murgoci, Cojoc, Branet (liberi), L. Iorga (Astra)

VIITORUL CONSTANTA

Antrenor: Bogdan Vintila (confirmat)

Veniri: Tiru, Fl. Tanase, G. Serban (Voluntari), Sg. Moga (Honved Budapesta), Medesan (SC Bacau), Boitos, D. Gheorghe, Mitrita (Steaua)

Plecari: Ghionea, Vitca, I. Serban, Thiago, Emerson (liber), Tirnovan (Steaua)

FC BRASOV

Antrenor: Cornel Talnar (nou)

Veniri: Fl. Iacob, Enceanu (Tarlungeni), Leko, I. Szekely, M. Constantin, St. Grigorie (liberi), Ciocilteu (CS Braila)

Plecari: Mendizov, Oltean, Tatar (liberi)

U CLUJ

Antrenor: Mihai Teja (confirmat)

Veniri: Gercaliu, Boutadjine, M. Nicu, Martac, G. Machado (liberi), I. Rada II (Pandurii), Boboc, C. Popescu (CS Mioveni)

Plecari: C. Dedu, Rilke, Balde (liberi)

CORONA BRASOV

Antrenor: Ionel Gane (confirmat)

Veniri: Mendizov, Homei, C. Dedu (liberi)

Plecari: Aguirre, N. Rodriguez, Arce, J. Marcos, Laurenco, Braganca, Olariu, Fl. Ilie, Al. Tudose, Martac (liberi), Asanovici (Dinamo)

Sursa: GSP.RO

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here