Del Piero segna ancora e decide il derby di SydneyAlessandro Del Piero a reusit, sambata, pentru prima data in cariera sa inscrie patru goluri intr-un meci, la partida castigata de Sydney FC, cu scorul de 7-1, in fata formatiei Wellington, in campionatul Australiei.

Del Piero a marcat primele trei goluri in decurs in 19 minute (in minutele 20, 23 si 39) si pe al patrulea in repriza a doua, in minutul 70. De asemenea, el a reusit la acest joc doua pase decisive.

„Ma simteam bine, relaxat. Este o zi de neuitat. Cu siguranta e o zi buna, dupa ce am inscris patru goluri”, a declarat italianul.

Victoria de sambata este cea mai categorica a echipei Sydney FC de la infiintarea clubului, in 2004.