VIDEO Dinamo castiga in deplasare, la CFR Cluj, cu 1 la 0. Gol Danciulescu!

964

370684_rk_0150ionel_danciulescu_91750800Dinamo a invins, sambata, in deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa CFR Cluj, intr-un meci din etapa a XXV-a a Ligii I.

Unicul gol al partidei a fost inscris de Danciulescu, in minutul 63. Acesta a inscris din aproximativ trei metri, dupa o centrare a lui Rus.

Catalin Munteanu a parasit terenul accidentat, el fiind inlocuit de Alexandru Tudose, aflat la primul meci oficial pentru Dinamo.

In minutul 48, Kapetanos a trimis mingea in poarta oaspeţilor, insa golul a fost anulat deoarece jucatorul echipei CFR Cluj a preluat mingea cu mana.

CFR Cluj: Felgueiras – Panin, Maftei, Piccolo, Sepsi – Obiora (Maah ’81), Muresan, Camora (Weldon ’68), Deac – Rui Pedro (Bus ’81), Kapetanos. Antrenor: Paulo Sergio.

Dinamo: Balgradean – Rus, Dandea, Grigore, Musat – Matei, Boubacar, Munteanu (Tudose ’25), Curtean (Filip ’81) – Alexe, Danciulescu (Axente ’70). Antrenor: Cornel Ţalnar.