Adrian Mutu a marcat un gol in partida pe care echipa sa, AC Ajaccio, a pierdut-o, sambata, pe teren propriu, scor 2-4 (2-2), cu formatia Rennes, in etapa a XIX-a a campionatului francez, informeaza L’Equipe.

Mutu, care a jucat pana in minutul 80, a deschis scorul in minutul 2. Celalalt gol al gazdelor a fost marcat de Diawara, in minutul 42.

Pentru oaspeti au inscris Feret ’17 din penalti, ’72, Alessandrini ’44 si Diarra ’60.

Partida a fost intrerupta aproximativ zece minute din cauza incidentelor create de suporteri in tribune si dupa ce un fan a intrat pe teren si s-a indreptat amenintator spre unul dintre arbitrii asistenti.