VIDEO Petrolul a umilit Pandurii cu 4-0. Ploiestenii au facut spectacol

457

Petrolul a facut spectacol in fata a peste 15.000 de spectatori pe „Ilie Oana”, cistigind in fata Pandurilor cu un categoric 4-0.
Dupa un inceput echilibrat de partida, Petrolul a reusit sa deschida scorul in minutul 32 prin Hamza. Golul a fost insa anulat eronat pentru ofsaid inexistent. Doua minute mai tirziu insa, gorjenii au ramas in zece jucatori, dupa intrarea imprudenta a lui Voiculet. In minutul 40, Hamza a marcat din nou, de data asta reusind sa modifice si tabela. Virful tunisian a trimis cu capul din 6 metri, iar Lazar a scapat balonul in poarta
Click aici pentru rezumatul VIDEO!
Dupa pauza, prahovenii s-au dezlantuit, Cristescu si Bokila marcind pentru 3-0. Scorul final a fost stabilit in minutul 74, cind Bokila a reusit „dubla”.