31_489968-alx4104-hamza-younes-bucurie-petrolul-ploiestiPetrolul Ploiesti a terminat la egalitate, duminica, pe teren propriu, scor 1-1 (0-0), cu formatia CFR Cluj, intr-un meci din etapa a XXIV-a a Ligii I.

Gazdele au deschis scorul prin Hamza, in minutul 60, oaspetii reusind egalarea prin Weldon, in minutul 79.

1-0: Alcenat a patruns pe partea dreapta, a centrat in careu si Hamza a inscris din 5 metri cu latul.

1-1: Panin a centrat din partea dreapta, Weldon a preluat in careu si a marcat cu un sut din intoarcere de la 7 metri.

Petrolul Ploiesti: Bornescu – Alcenat, Geraldo, Yamissi, Guilherme – Marinescu, Hoban – Sauvadet, Cristescu (Hamza ’53), Grozav (Boudjemaa ’58) – Bokila (Mojica ’63). Antrenor: Cosmin Contra.

CFR Cluj: Felgueiras – Panin, Piccolo, Rada, Sepsi – G. Muresan, Obiora (Muniru ’68) – Hora (Maah ’73), Rui Pedro (Weldon ’58), Deac – Kapetanos. Antrenor: Paulo Sergio.