Imagini de la antrenamentul echipei nationale a Romaniei. Antrenament Romania.Optsprezece echipe au obtinut pana in prezent calificarea in 16-imile de finala ale Europa League, zece dintre calificate fiind decise in urma partidelor de joi.

Formatiile calificate joi sunt: Eintracht Frankfurt (grupa F), Genk (grupa G), FC Sevilla (grupa H), Olympique Lyon, Betis Sevilla (ambele grupa I), Trabzonspor, Lazio Roma (ambele grupa J), Anji Mahacikala (grupa K), PAOK Salonic, AZ Alkmaar (ambele grupa L).

Anterior, au obtinut calificarea Valencia (grupa A), Ludogoret Razgrad (grupa B), FC Salzburg, Esbjerg (ambele grupa C), Rubin Kazan (grupa D), Fiorentina, Dnepr Dnepropetrovsk (ambele grupa E) si Tottenham Hotspur (grupa K).

In 16-imile de finala ale Ligii Europa vor evolua primele doua clasate din fiecare grupa si echipele care vor termina pe locul trei in grupele Ligii Campionilor.

Rezultate etapa a 5-a si clasamentele grupelor:

Grupa G:

Genk (Belgia) – Dinamo Kiev (Ucraina) 3-1

Au marcat: Vossen ’17 (penalti), Kumordzi ’37, De Ceulaer ’40 / Iarmolenko ‘9

Rapid Viena (Austria) – FC Thun (Elvetia) 2-1

Au marcat: Boyd ’17, Boskovici ’64 / Sadik ’62

Loc Echipa Joc V E I Gm Gp GD Pts

1 KRC Genk 5 3 2 0 9 5 4 11

2 Dinamo Kiev 5 2 1 2 8 6 2 7

3 Rapid Viena 5 1 3 1 7 7 0 6

4 FC Thun 5 1 0 4 3 9 -6 3

 

Grupa H:

Slovan Liberec (Cehia) – Freiburg (Germania) 1-2

Au marcat: Rybalka ’81 / Ginter ’23, Coquelin ’73

FC Sevilla (Spania) – Estoril (Portugalia) 1-1

Au marcat: Gameiro ‘7 / Ruben Fernandes ’90

Loc Echipa Joc V E I Gm Gp GD Pts

1 Real Betis Sevilla 5 2 3 0 7 4 3 9

2 Slovan Liberec 5 1 3 1 7 7 0 6

3 Freiburg 5 1 3 1 5 6 -1 6

4 Estoril Praia 5 0 3 2 4 6 -2 3

 

Grupa I:

Rijeka (Croatia) – Vitoria Guimaraes (Portugalia) 0-0

Olympique Lyon (Franta) – Betis Sevilla (Spania) 1-0

A marcat: Gomis ’66

Loc Echipa Joc V E I Gm Gp GD Pts

1 Olympique Lyon 5 2 3 0 4 2 2 9

2 Real Betis 5 2 2 1 3 2 1 8

3 Vitória Guimarães 5 1 2 2 5 3 2 5

4 Rijeka 5 0 3 2 2 7 -5 3

 

Grupa J:

Trabzonspor (Turcia) – Apollon Limassol (Cipru) 4-2

Au marcat: Adin ’23, ’61, ’83, Aydogdu ’25 / Guié Guié ’68, Sangoy ’80 (penalti)

La Apollon, Ovidiu Dananae a fost integralist, iar Stefan Grigorie a jucat pana in minutul 67.

KP Legia Varsovia (Polonia) – Lazio Roma (Italia) 0-2

Au marcat: Perea ’24, Anderson ’57

Stefan Radu a fost integralist la echipa Lazio.

Loc Echipa Joc V E I Gm Gp GD Pts

1 Trabzonspor 5 4 1 0 13 6 7 13

2 Lazio 5 3 2 0 8 4 4 11

3 Apollon Limassol 5 1 1 3 5 8 -3 4

4 Legia Varsovia 5 0 0 5 0 8 -8 0

 

Grupa K:

Anji Mahacikala (Rusia) – Serif Tiraspol (Republica Moldova) 1-1

Au marcat: Epureanu ’58 / Isa ’52

Tromso (Norvegia) – Tottenham (Anglia) 0-2

Au marcat: Causevic ’63 (autogol), Dembele ’75

Vlad Chiriches a fost integralist la Tottenham.

Loc Echipa Joc V E I Gm Gp GD Pts

1 Tottenham 5 5 0 0 11 1 10 15

2 Anji Makhachkala 5 2 2 1 3 3 0 8

3 FC Sheriff 5 0 3 2 3 6 -3 3

4 Tromsø IL 5 0 1 4 1 8 -7 1

 

Grupa L:

Sahtior Karagandi (Kazahstan) – PAOK Salonic (Grecia) 0-2

Au marcat: Dzidici ’54 (autogol), Kitsiou ’90+2

Costin Lazar a fost integralist la PAOK.

AZ Alkmaar (Olanda) – Maccabi Haïfa (Israel) 2-0

Au marcat: Gudelj ’37, Berg Gudmundsson ’90+5

Loc Echipa Joc V E I Gm Gp GD Pts

1 PAOK Salonic 5 3 2 0 8 4 4 11

2 AZ Alkmaar 5 3 2 0 6 2 4 11

3 Maccabi Haifa 5 0 2 3 4 8 -4 2

4 Şahtior Karagandy 5 0 2 3 4 8 -4 2

 

Grupa A

Kuban Krasnodar (Rusia) – St. Gall (Elvetia) 4-0

Au marcat: Melgarejo ‘3, ’71, Ignatiev ’54, Kabore ’90

Swansea (Anglia) – Valencia (Spania) 0-1

A marcat: Parejo ’20

Loc Echipa Joc V E I Gm Gp GD Pts

1 FC Valencia 5 4 0 1 11 6 5 12

2 Swansea City 5 2 2 1 6 3 3 8

3 Kuban 5 1 2 2 6 6 0 5

4 St Gallen 5 1 0 4 5 13 -8 3

 

Grupa B

Ludogoret Razgrad (Bulgaria) – PSV Eindhoven (Olanda) 2-0

A marcat: Besjak ’38, ’79

Cosmin Moti a fost integralist la Ludogoret.

Cernomoret Odessa (Ucraina) – Dinamo Zagreb (Croatia) 2-1

Au marcat: Antonov ’78, Didenko ’90+1 / Beciraj ’20

Loc Echipa Joc V E I Gm Gp GD Pts

1 Ludogoreţ Razgrad 5 4 1 0 9 1 8 13

2 PSV Eindhoven 5 2 1 2 4 4 0 7

3 Chornomorets Odesa 5 2 1 2 5 6 -1 7

4 Dinamo Zagreb 5 0 1 4 2 9 -7 1

 

Grupa C

Elfsborg (Suedia) – Salzburg (Austria) 0-1

A marcat: Meilinger ’39

Esbjerg (Danemarca) – Standard Liege (Belgia) 2-1

Au marcat: Van Buren ’18, ’79 / De Camargo ’53

Loc Echipa Joc V E I Gm Gp GD Pts

1 Salszburg 5 5 0 0 12 3 9 15

2 Esbjerg 5 3 1 1 7 5 2 10

3 Standard Liege 5 0 2 3 5 9 -4 2

4 Elfsborg 5 0 1 4 2 9 -7 1

 

Grupa D:

Rubin Kazan (Rusia) – Maribor (Slovenia) 1-1

Au marcat: Natcho ’43 / Mezga ’86

Wigan (Anglia) – Zulte Waregem (Belgia) 1-2

Au marcat: Barnett ‘7 / Hazard ’37, Adje ’88

Loc Echipa Joc V E I Gm Gp GD Pts

1 Rubin Kazan 5 3 2 0 12 4 8 11

2 Zulte Waregem 5 2 1 2 4 8 -4 7

3 Wigan Athletic 5 1 2 2 5 5 0 5

4 NK Maribor 5 1 1 3 7 11 -4 4

 

Grupa E

Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina) – Pandurii Targu Jiu (Romania) 4-1

Au marcat: Kalinici ’12, Zozulia ’56, Sakhov ’86, Kravcenko ’89 / Eric ’70 (penalti)

Paços Ferreira (Portugalia) – Fiorentina (Italia) 0-0

Loc Echipa Joc V E I Gm Gp GD Pts

1 Fiorentina 5 4 1 0 10 2 8 13

2 FC Dnipro 5 4 0 1 10 3 7 12

3 Pacos de Ferreira 5 0 2 3 1 8 -7 2

4 Pandurii Târgu Jiu 5 0 1 4 3 11 -8 1

 

Grupa F:

APOEL Nicosia (Cipru) – Maccabi Tel Aviv (Israel) 0-0

Girondins Bordeaux (Franta) – Eintracht Frankfurt (Germania) 0-1

A marcat: Lanig ’83.

Loc Echipa Joc V E I Gm Gp GD Pts

1 Eintracht Frankfurt 5 4 0 1 11 4 7 12

2 Maccabi Tel-Aviv 5 2 2 1 6 5 1 8

3 Apoel FC 5 1 2 2 3 6 -3 5

4 Girondins Bordeaux 5 1 0 4 4 9 -5 3

 

 

Sursa: mediafax.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here