A inceput liga a 3-a! Vezi rezultatele din prima etapa!

1013

Multe meciuri aminate si probleme la cateva echipe. Sevisul Selimbar nu a putut organiza meciul cu FCM Targoviste si a pierdut cu 3-0 la masa verde.

SERIA I
CSM Moinesti – Otelul II Galati 3-3
Ad. Banu (20), Darie (88), R. Marin (90+2) / G. Paraschiv (24, 40), Tudorie (65)
CSM Pascani – Petrotub Roman 0-0
Aerostar Bacau – SC Bacau 0-1
Stoica (69)
Bucovina Radauti – Young Stars Panciu 1-0
Ionesi (38 – pen.)
FCM Dorohoi – Ceahlaul II Piatra Neamt 1-0
Sandu (90 – pen.)
FCM Husi – Sporting Suceava a fost amânat.
Stiinta Miroslava sta.

SERIA II
Juventus Bucuresti – Chirnogi 2-2
Stoichitoiu (70), Adam (87) / G. Craciun (5 – pen.), Iosofache (27)
Urban Titu – Dunarea Calarasi 0-1
V. Petre (76)
Rapid Fetesti – Eolica 3-1
V. Pena (35, 60), C. Petre (44) / Carabela (10)
Metaloglobus – CSM Focsani 3-0
Neprezentare.
CSM Rm. Sarat – Sportul Stud. II 7-1
Visan (10), Vlaicu (29), Târâla (54), Rentea (58), Tudor (67), Nica (78, 84) / Chirita (60)
Viitorul Axintele – Rapid II Bucuresti, se disputa sambata, de la ora 17:00.
Gloria Buzau sta.

SERIA III
CS Stefanesti – ACS Berceni 2-3
Catarama (45 – pen.), Damaschin (90+1) / Patrascu (27), Fâsie (70 – pen.), Ionica (81)
Concordia Chiajna II – FC Voluntari 1-3
Ciupitu (55) / Spataru (15), Ad. Voicu (60), D. Ghirie (75)
CS Balotesti – Inter Clinceni 1-1
Fl. Rauta (32) / Dufuor (14)
Progresul Cernica – CS Visina Noua 4-2
A. Enciu (30), D. Paun (55), M. Croitoru (75 – pen.), Al. Sava (85) / Turcea (7), Iliescu (65)
FC Caracal – CS Tunari 2-0
Cr. Niculescu (45), Al. Tudor (56)
CS Afumati – Viitorul Domnesti 0-1
Gârlescu (50)
FCM Alexandria sta.

SERIA IV
Jiul Rovinari – Minerul Matasari 1-0
Potescu (48)
Oltchim Râmnicu Vâlcea – AFCM Resita 1-1
Nedescu (22) / Bitis (60)
Flacara Faget – Millenium Giarmata 0-0
Muncitorul Resita – Pandurii II Târgu Jiu 1-0
Zgabei (71)
CS Apa Craiova – CS Minerul Motru, se disputa sambata, de la ora 17:00.
CS Vladimirescu – Autocatania Caransebes, se disputa sambata, de la ora 17:00.
Vulturii Lugoj sta deoarece FC Timisoara II a fost exclusa.

SERIA V
Soimii Pâncota – Sanatatea 0-1
Hoca (82)
Plimob – FC Zalau 1-0
C. Chis (50)
FC Hunedoara – Jiul Petrosani 2-1
Fagarasanu (72), Lintaru (85) / Drida (30)
Europa Alba Iulia – Olimpia Satu Mare 0-2
Feier (19), M. Pop (41)
FCM Turda – National Sebis 1-0
Barbuloviciu (28)
Unirea Dej – FC SeSo Câmpia Turzii, se disputa sambata, de la ora 17:00.
FC Osorhei sta.

SERIA VI

Sevisul Selimbar – FCM Târgoviste 0-3
Gazdele n-au putut organiza meciul, asa ca l-au pierdut la „masa verde”.
Unirea Câmpina – Fortuna Brazi 0-2
Elek (6, 18)
FC Zagon – Avântul Reghin 1-3
Ceusel (48) / Puscas (15, 25, 74)
Unirea Tarlungeni – FC Cisnadie 1-0
Precup (40)
Civitas Fagaras – Conpet Ploiesti 1-2
Lupu (85) / Ivan (30), Dobrinoiu (80)
CSM Argesul Pitesti sta deoarece CSO Plopeni s-a retras.
Girom Albota sta.