LIGA 1

ACS Poli Timisoara si Corona Brasov au remizat, scor 0-0! VIDEO

1acsACS Poli Timisoara a remizat, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Corona Brasov, intr-un meci din etapa a X-a a Ligii I, potrivit mediafax.ro.

In minutul 18, Szekely a trimis mingea in poarta aparata de Marc, dar golul nu a fost validat, pe motiv de ofsaid.

Vezi VIDEO rezumat!

Corona a ramas in inferioritate numerica, in minutul 88, cand a fost eliminat Neacsa.

ACS Poli Timisoara: Nuno Claro – Iordache, Scutaru, Seroni, Marovici – Ov. Petre (Furtado ’80) – Barbut (Keita ’60), Gorobsov, Trandu (Popovici ’32), Nanu – Szekely. Antrenor: Valentin Velcea.

Corona Brasov: Marc – Martac, Tudose, Asanovici, Burlacu – Dalbea, Miranda – Neacsa, Vranjkovici (Olariu ’76), Brata (Damian ’90+5) – Bus (Aguirre ’56). Antrenor: Ionel Gane.

Cartonase galbene: Iordache ’26, Keita ’87 / Miranda ’45, Bus ’40, Burlacu ’68, Neacsa ’78, ’88, Marc ’90+2, Aguirre ’90+3

Cartonas rosu: Neacsa ’88

Arbitri: Florin Miron (central) – Bogdan Gheorghe, Ioan Daniel Ciocanea (asistenti) – Marius Omut (rezerva)

Observatori: George Ionescu, Aurel Beldeanu