Casillas si-a RUPT UN DEGET in meciul cu Valencia!

1036

Iker-Casillas-Real-Madrid-Tottenham-Hotspur-Liga-Champions-06Apr11Iker Casillas a suferit o fractura la un deget de la mana stanga, la meciul cu Valencia, scor 1-1, disputat miercuri, in Cupa Spaniei, a anuntat gruparea madrilena.

„Dupa efectuarea unor prime radiografii la spitalul Sanitas La Moraleja, s-a confirmat ca jucatorul Iker Casillas a suferit o fractura la baza primului metacarpian de la mana stanga. Jucatorul va fi examinat astazi de un specialist, care va decide ce tratament este necesar”, a precizat clubul spaniol, intr-un comunicat.

Iker Casillas a parasit terenul, miercuri, in minutul 17 al partidei cu Valencia, cu o punga de gheata pe mana stanga, dupa o ciocnire cu fundasul Alvaro Arbeloa.

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Cupei Spaniei, dupa ce a terminat la egalitate, miercuri, in deplasare, scor 1-1 (1-0), cu formatia FC Valencia, in mansa retur a sferturilor de finala ale competitiei.