Imagini de la antrenamentul echipei nationale a Romaniei. Antrenament Romania.Ceahlaul Piatra Neamt a invins pe teren propriu, cu scorul de 1-0, pe ACS Poli Timisoara, intr-un meci din etapa a XV-a a Ligii I.

Golul a fost marcat de Golubovici, in minutul 77, cu o lovitura de cap din careul mic.

Vezi VIDEO rezumat!

Acelasi Golubovici a ratat, in minutul 19, un penalti acordat pentru un fault al lui Scutaru la Constantinescu.

Ceahlaul Piatra Neamt: Jovici – Rusu (Chitosca ’46), Marc, Canu, Cazan – Achim, Stana (Onciu ’71) – Popadiuc (Garcia ’62), Constantinescu, Gheorghiu – Golubovici. Antrenor: Vasile Miriuta.

ACS Poli: Nuno Claro – Belu, Scutaru, Seroni, Poparadu (Furtado ’80) – Trandu (Keita ’86), Petre – Popovici, Gorobsov (Boldea ’70), Balace -Szekely. Antrenor: Aurel Sunda.

Cartonase galbene: Achim ’26, Canu ’81 / Trandu ’75

Arbitri: Sebastian Coltescu (central) – Bogdan Gheorghe, Marius Marchidanu (asistenti) – Bogdan Ionut Anghelinei (rezerva)

Observatori: Marcel Lica, Stan Prodan.

Sursa: mediafax.ro