Ceahlaul invinge Brasovul cu 2-1 la capatul unui meci in care nocturna s-a stins 10 minute

531

Formatia Ceahlaul Piatra Neamt a invins, vineri seara, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa FC Brasov, intr-un meci din etapa a VIII-a a Ligii I, intrerupt zece minute din cauza unor probleme la instalatia de nocturna.
Golurile invingatorilor au fost marcate de Velici ’45 si Golubovici ’68. Pentru FC Brasov a inscris Madeira, in minutul 63.

1-0: Velici deschide scorul trimitand mingea in plasa din interiorul careului, dupa o centrare a lui Constantinescu;

1-1: Madeira egaleaza un un sut de la marginea careului, la coltul lung;

2-1: Golubovici stabileste scorul final, cu o lovitura cu capul din sapte metri.

Etapa viitoare Ceahlaul se deplaseaza la Chiajna pentru meciul cu echipa lui Ilie Stan, Concordia, in timp ce FC Brasov primeste vizita celor de la FC Vaslui.