1ceahlaulCeahlaul Piatra Neamt a remizat, scor 1-1, cu FC Brasov, intr-un meci din etapa a VII-a a Ligii I, potrivit mediafax.ro.

Gazdele au deschis scorul prin Canu, in minutul 52, oaspetii reusind egalarea prin Surdu, in minutul 66.

1-0: Constantinescu a executat un corner de pe partea dreapta si Canu a inscris cu o lovitura de cap de la 9 metri.

1-1: Surdu a restabilit egalitatea cu un sut plasat la coltul lung de la 15 metri lateral stanga.

Ceahlaul Piatra Neamt: Jovici – Dumitras, Marc, Canu, Cazan – Achim (Velici ’78), Onciu – Gheorghiu, Golubovici, Chitosca (Constantinescu ’46) – Jula (E. Dica ’70). Antrenor: Vasile Miriuta.

FC Brasov: Marinescu – Straut, Machado, Cr. Ionescu, Serginho – Davide Dias (Mateiu ’62), Aganovici (Santos ’79), I. Popa (Vagner ’56) – Surdu, A. Cristea, Buga. Antrenor: Aurel Ticleanu.

Cartonase galbene: Onciu ’33, Velici ’88 / Mateiu ’88.

Arbitri: Lucian Rusandu (central) – Ovidiu Artene, Mircea Orbulet (asistenti) – Marius Bocaneala (rezerva).

Observatori: Adrian Vidan, Mario Agiu.