FOTBAL+

CFR – Steaua, scor 0-1! Chipciu marcheaza golul victoriei! VIDEO

Steaua Bucuresti a invins cu 1-0 pe CFR Cluj, intr-o partida castigata de echipa cu mijlocasi centrali mai buni.

Mijlocasul stelist a recuperat un balon in propria jumatate, a facut o cursa de 50 de metri, i-a pasat lui Keseru, acesta a tras la poarta, iar balonul a fost deviat decisiv de Chipciu.

Vezi VIDEO rezumat!

CFR Cluj a jucat in inferioritate numerica din minutul 90+1, dupa eliminare alui Ammari. Acesta a primit cartonasul galben pentru un fault asupra lui Latovlevici, a protestat si arbitrul Cristian Balaj i-a acordat al doilea avertisment si l-a eliminat.

CFR Cluj: Felgueiras – Maftei, Cadu, Piccolo, Camora – Rui Pedro (Velayos ’58), Djokovici – Maah (Ammari ’74), Negrut (Chanturia ’46), Deac – Ogbu. Antrenor: Vasile Miriuta.

Steaua Bucuresti: Tatarusanu – Varela, Szukala, Gardos, Latovlevici – Pintilii, Prepelita (Piovaccari ’81) – Ad. Popa (Iancu ’90), Stanciu (Keseru ’65), Tanase – Chipciu. Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

Cartonase galbene: Rui Pedro ’41, Ammari ’90+1, ’90+1 / Stanciu ’14, Tanase ’71, Chipciu ’84, Tatarusanu ’90+5.

Cartonas rosu: Ammari ’90+1.

Arbitri: Cristian Balaj (central) – Sebastian Gheorghe, Adrian Ghinguleac (asistenti) – Marian Balaci, Florin Mazilu (asistenti suplimentari) – Ciprian Dansa (rezerva).

Observator: Cornel Sorescu.

Inainte de inceperea partidei, jucatorii celor doua echipe au oferit flori femeilor prezente la stadion cu ocazia zilei de 8 martie.

In minutul 23, Cristian Balaj a oprit meciul deoarece galeria formatiei oaspete a avut scandari xenofobe. Partida a fost reluata dupa ce capitanul stelist Mihai Pintilii le-a cerut suporterilor sa nu mai scandeze.

Sursa: mediafax.ro