Chiajna a batut cu 2 la 1 Brasovul lui Ionut Badea

573

Formatia Concordia Chiajna a invins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (2-0), echipa FC Brasov, intr-un meci din etapa a IV-a a Ligii I.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Popa, in minutele 25 si 35. Pentru FC Brasov a inscris Hadnagy, in minutul 52.

1-0: Popa deschide scorul cu un sut din unghi la coltul lung, dupa o actiune personala;

2-0: Acelasi Popa majoreaza avantajul cu un sut de la aproximativ noua metri, dupa o pasa de la Ispir;

2-1: Hadnagy inscrie din aproximativ sase metri, dupa o pasa de la Batin.

Concordia Chiajna: Lepmets – Cretu, Belica, Ghionea, Maxim – A. Popa, Paraschiv, Pana (D. Stan ’84), Ispir – Serediuc (Leca ’90+1), Welington (Popovici ’59). Antrenor: Ilie Stan.

FC Brasov: Taborda – Straut, Lazar, Cr. Munteanu, David – Tames, Mateiu (Nasser Menassel ’39), Olariu – I.Popa (Viveiros ’81), Batin, Buga (Hadnagy ’30). Antrenor: Ionut Badea.

Cartonase galbene: Paraschiv ’38, Pana ’50, Cr. Munteanu ’65, Ghionea ’77, Maxim ’90+2 / Lazar ’54, David ’59, Straut ’90+2

Meciul a fost arbitrat de o brigada condusa de Teodor Craciunescu, ajutat la cele doua linii de Florin Paunescu si Alexandru Voda. Arbitru de rezerva a fost Catalin Bus, iar observatori Daniel Florea si Silviu Bordeanu