FOTBAL+

Clujenii se incarca pozitiv! CFR – FC Brasov 1-0! VIDEO

Clujenii se incarca pozitiv! CFR - FC Brasov 1-0! VIDEOCFR Cluj a invins pe teren propriu cu 1-0 pe FC Brasov, stegarii coborand astfel sub linia retrogradarii.

Golul a fost inscris de Ogbu, in minutul 55, cu un sut de la sase metri, dupa o centrare a lui Deac.

Vezi VIDEO REZUMAT!

FC Brasov a ramas in inferioritate numerica in minutul 66, cand a fost eliminat Machado pentru un fault asupra lui Ogbu. Centralul Sebastian Coltescu a acordat penalti pentru clujeni, dar lovitura de la 11 metri a fost ratata de Negrut.

CFR Cluj: Felgueiras – Maftei, Cadu, Rada, Camora – Djokovici, Monroy – Deac, Negrut (Rui Pedro ’70), Fl. Costea (Paun ’62) – Ogbu (Batin ’81). Antrenor: Vasile Miriuta.

FC Brasov: Iacob – Straut, Machado, Santos, Serginho – Mateiu, Madeira – Vagner (Szekely ’59), Grigorie (Ionescu ’69), Aganovici – Cristea (Surdu ’74). Antrenor: Cornel Talnar.

Cartonase galbene: Ogbu ‘8, Monroy ’65.

Cartonas rosu: Machado ’66.

Arbitri: Sebastian Coltescu (central) – Aurel Onita, Vladimir Urzica (asistenti) – George Gaman, Denis Haidiner (aditionali) – Daniel Mitruti (rezerva).

Observatori: Zoltan Szekely, Romulus Gabor.

La inceputul partidei s-a tinut un moment de reculegere in memoria fostului arbitru Pavel Gheba, decedat saptamana trecuta.

Sursa: mediafax.ro