Concordia Chiajna a invins pe Corona Brasov 1-0, la revenirea in Liga 1! VIDEO

1616

ChiajnaConcordia Chiajna a invins pe teren propriu, cu scorul de 1-0, pe Corona Brasov, intr-un meci din etapa a patra a Ligii I, potrivit mediafax.ro.

Unicul gol al partidei a fost inscris de Florea, in minutul 25, dintr-un penalti acordat de centralul Marcel Birsan pentru un fault in careu al lui Ilie.

Vezi VIDEO rezumat!

Corona Brasov a ramas in inferioritate numerica in minutul 12, cand Braganca a primit al doilea cartonas galben si a fost eliminat.

Concordia Chiajna: Ramniceanu – Cretu, Melinte, Leca, Bucurica – M. Neagu, Ispir, Purece, Rosu (Serediuc ’88) – Zaharia (Cl. Ionescu ’71), D. Florea. Antrenor: Ionut Chirila

Corona Brasov: Marc – Martac, Fl. Ilie, Kanon, Arce – Stanescu (Ene ’80), Braganca – Neacsa, I. Coman (Chirciu ’26), Dilbea – Lourenco (Munteanu ’36). Antrenor: Nicolae Manea

Cartonase galbene: Purece ’11, Cretu ’19, Rosu ’59 / Braganca ‘4, ’12, Ilie ’25, Neacsa ’43, Chirciu ’50, Stanescu ’67, Dilbea ’82

Cartonas rosu: Braganca ’12

Arbitri: Marcel Birsan (central) – Aurel Onita, Petruta Iugulescu (asistenti) – Iulian Calin (rezerva)

Observatori: Dan Victor Berbecaru, Paul Mincu