FOTBAL+

Corona – CFR Cluj 2-2! Clujenii continua sa scartaie! VIDEO

Corona - CFR Cluj 2-2! Clujenii continua sa scartaie! VIDEOCFR Cluj a incheiat la egalitate 2-2, cu echipa Corona Brasov, desi a condus cu 2-0, brasovenii evoluand in inferioritate numerica din minutul 61.

Pentru CFR Cluj a marcat Negrut ’18, ’21, iar pentru Corona au inscris Neacsa ’60 si Coman ’85.

0-1: Maftei a centrat, Marc a respins din fata lui Ogbu, iar mingea a ajuns la Negrut, care a inscris de la circa zece metri

0-2: Negrut a reusit “dubla”, cu un sut la vinclu dupa o centrare de la Ogbu

1-2: Neacsa a executat o lovitura libera deviata de Maftei in proprie poarta

In minutul 38, Ricardo Cadu a ratat un penalti acordat dupa un fault al lui Munteanu asupra lui Gabionetta.

Din minutul 61, Corona a evoluat cu un jucator mai putin, dupa ce Sergiu Bus a primit al doilea cartonas galben si implicit pe cel rosu in urma unui fault asupra lui Piccolo

2-2: Coman a restabilit egalitatea, dupa ce a reluat in poarta, de la sase metri, centrarea lui Burlacu

Vezi VIDEO rezumat!

Corona Brasov: T. Marc – Burlacu, Poverlovici, R. Damian, Munteanu – Fl. Pirvu (Balint ’81), Dalbea, Miranda, Neacsa (Forika ’87) – Coman (Mendizov ’90+1), Bus. Antrenor: Ionel Gane

CFR Cluj: Felgueiras – Maftei, Cadu, Piccolo, Rada – Monroy, Djokovici (Lopes ’55) – Gabionetta (Paun ’63), Batin, Negrut (Tade ’73) – Ogbu. Antrenor: Vasile Miriuta

Cartonase galbene: Dalbea ’25, Bus ’30, ’61, Munteanu ’38, Poverlovici ’63 / Piccolo ’59, Batin ’76

Cartonas rosu: Bus ’61

Meciul a fost arbitrat de Catalin Popa, ajutat de Bogdan Velicu si Daniel Ciocanea. rezerva a fost Romica Birdes, iar asistenti suplimentari au fost Ionut Coza si Ovidiu Oprea.

Observatori au fost Dan Petrescu si Ion Manu.

Sursa: mediafax.ro