LIGA 1

CSMS Iasi – Dinamo scor 1 la 1: A inghetat si fotbalul!

Dinamo Bucuresti a terminat la egalitate, duminica, in deplasare, scor 1-1 (1-1), cu formatia CSMS Iasi, intr-un meci din etapa a XIX-a a Ligii.

Gazdele au deschis scorul prin Straton, in primul minut de joc, dinamovistii reusind egalarea prin autogolul lui Tincu, din minutul 23.

1-0: Onofras a fost lansat in partea dreapta, a centrat in careu, Luchin nu a reusit sa respinga si Straton a inscris in secunda 20 cu un sut de la 10 metri.

1-1: Dragos Grigore a centrat din partea dreapta si Tincu a trimis cu capul din sase metri in proprie poarta.

CSMS Iasi: Irimia – Cretu, Tincu, Avramia, Vladu – Straton, Milea – Onofras, Cl. Tudor (Cl. Ionescu ’82), Tiganasu – Patulea (Herghelegiu ’70). Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Dinamo Bucuresti: Balgradean – L. Rus, Luchin, D. Grigore, Pulhac – Boubacar (Scutaru ’67), Galchev – C. Matei (A. Cristea ’83), Danciulescu, Curtean (Filip ’65) – Alexe. Antrenor: Dorinel Munteanu.