EXTERN

Dan Petrescu, o noua victorie in campionatul Rusiei

Dinamo Moscova, echipa antrenata de Dan Petrescu, s-a impus pe teren propriu in etapa a XV-a din campionat. Echipa din capitala Rusiei s-a impus cu scorul de 2-0 prin reusitele atacantului Kevin Kuranyi din minutele 27 si 85.

A fost cea de-a treia victorie obtinuta de Dinamo Moscova din ultimele patru partide jucate, iar cele trei puncte au urcat-o pana pe locul 10 in clasament. Lider ramane CSKA Moscova, echipa invinsa de Dan Petrescu, cu 33 de puncte la 15 lungimi de Dinamo.

Cu aceasta dibla, Kuranyi a ajuns abia la cota 3 in acest sezon, dupa ce marcase intr-o singura partida din acest sezon, in victoria de pe teren propriu, 3-2 contra lui Amkar Perm.

Adrian Ropotan nu a fost introdus deloc pe teren la gazde, in timp ce Ioan Mera a jucat timp de 45 de minute pentru Alania.