Mai jos puteti vedea rezultatele inregistrate ieri, in preliminariile Euro2016, si meciurile programate astazi:

  • Irlanda de Nord si-a asigurat calificarea la EURO 2016, dupa 3-1 cu Grecia
  • Robert Lewandowski a marcat din nou, in Scotia – Polonia 2-2. Polonezul a marcat doua goluri, ultimul in 90+5 si a ajuns la 21 de goluri in acest sezon, fiind golgheterul preliminariile, cu 12 reusite

Joi, 8 octombrie

Grupa D:
Irlanda – Germania 1-0 (Long 70)
Scoţia – Polonia 2-2 (Ritchie 45, Fletcher 62 / Lewandowski 3, 90+5)
Georgia – Gibraltar 4-0 (Vatsadze 30, 45+1, Okriashvili pen. 35, Kazaishvili 87)

Clasamentul Grupei D:

 

Grupa F:
România – Finlanda 1-1 (Hoban 90+1 / Pohjanpalo 68)
Ungaria – Insulele Feroe 2-1 (Bode 63, 72 / Jacobsen 11)
Irlanda de Nord – Grecia 3-1 (Davis 35, 59, Magennis 49 / Aravidis 87)

Clasamentul Grupei F:

Grupa I:
Albania – Serbia 0-2 (Kolarov 90+1, Ljajic 90+4)
Portugalia – Danemarca 1-0 (Moutinho 66)

Clasamentul Grupei I:

Vineri, 9 octombrie

Grupa C:
Spania – Luxemburg, ora 21:45
Slovacia – Belarus, ora 21:45
Macedonia – Ucraina, ora 21:45

Clasamentul Grupei C:

Grupa E:
Anglia – Estonia, ora 21:45
Elveţia – San Marion, ora 21:45
Slovenia – Lituania, ora 21:45

Clasamentul Grupei E:

Grupa G:
Muntenegru – Austria, ora 21:45
Moldova – Rusia, ora 21:45
Liechtenstein – Suedia, ora 21:45

Clasamentul Grupei G:

Sâmbata, 10 octombrie

Grupa H:
Azerbaijan – Italia, ora 19:00
Norvegia – Malta, ora 19:00
Croaţia – Bulgaria, ora 21:45

Clasamentul Grupei H

Grupa A:
Islanda – Letonia, ora 19:00
Kazahstan – Olanda, ora 19:00
Cehia – Turcia, ora 21:45

Clasamentul Grupei A

Grupa B:
Israel – Cipru, ora 21:45
Andorra – Belgia, ora 21:45
Bosnia – Ţara Galilor, ora 21:45

Clasamentul Grupei B

Duminică, 11 octombrie

Grupa D:
Germania – Georgia, ora 21:45
Polonia – Irlanda, ora 21:45
Gibraltar – Scotia, ora 21:45

Grupa F:
Insulele Feroe – Romania, ora 19:00
Grecia – Ungaria, ora 19:00
Finlanda – Irlanda de Nord, ora 19:00

Grupa I:
Armenia – Albania, ora 19:00

Luni, 12 octombrie

Grupa C:
Ucraina – Spania, ora 21:45
Luxemburg – Slovacia, ora 21:45
Belarus – Macedonia, ora 21:45

Grupa E:
Lituania – Anglia, ora 21:45
Estonia – Elvetia, ora 21:45
San Marino – Slovenia, ora 21:45

Grupa G:
Austria – Liechtenstein, ora 19:00
Rusia – Muntenegru, ora 19:00
Suedia – Moldova, ora 19:00
Marţi, 13 octombrie

Grupa A:
Turcia – Islanda, ora 21:45
Olanda – Cehia, ora 21:45
Letonia – Kazahstan, ora 21:45

Grupa B:
Belgia – Israel, ora 21:45
Tara Galilor – Andorra, ora 21:45
Cipru – Bosnia , ora 21:45

Grupa H:
Bulgaria – Azerbaijan, ora 21:45
Malta – Croaţia, ora 21:45
Italia – Norvegia, ora 21:45
sursa: prosport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here