FC Arges si CSM Rm Valcea umilite in Cupa Romaniei. Vezi rezultatele turului IV

978

La fel ca in primele trei tururi si in acesta vor fi echipe care se vor califica la „masa verde”, FCM Alexandria si CS Balotesti fiind primele echipe ce vor profita de desfiintarile formatiilor FC Olt si Astra II Giurgiu.

Iata programul turului IV si zilele de disputare:

28.08.2012

1. FCM Dorohoi (Botosani) – FC BOTOSANI (Botosani) 3-4
Stadion: „1 Mai” (Dorohoi) (Vrabie 17, St. Nicolae 19, Ed. Sandu 93 / C. Dinu 30, Pacurar 31, Vasvari 37 – pen., Mbella 71)
2. Foresta Malini (Suceava) – RAPID CFR SUCEAVA (Suceava) 0-2
Stadion: „Comunal” (Malini)(Negru – doua)
3. FC ZAGON (Covasna) – FCM Bacau (Bacau) 5-1
Stadion: „Comunal” (Zagon)
4. SPORT CLUB BACAU (Bacau) – Dunarea Galati (Galati) 2-1
Stadion: „Letea” (Bacau)
5. Unirea Casimcea (Tulcea) – DELTA TULCEA (Tulcea) 1-3
Stadion: „Comunal” (Casimcea)(Neacsu / Nanu – doua, Pantelie)
6. FCM ALEXANDRIA (Teleorman) – FC Olt (Olt) 3-0
Nu se disputa.
7. Viitorul Axintele (Ialomita) – CF BRAILA (Braila) 0-2
Stadion: „Comunal” (Axintele)(Ad. Campeanu, Ochia)
8. CS AFUMATI (Ilfov) – CS Otopeni (Ilfov) 2-0
Stadion: „Comunal” (Afumati)(Velicu 65, Enache 82)
9. ACS BERCENI (Ilfov) – CS Buftea (Ilfov) 31-0
Stadion: „Comunal” (Berceni)(Ciochina 9, Mazarache 6, Patrascu 3, Fasie 2, C. Sandu 2, Pivnicieru 2, Beresoae 2, Ionica 2, Banaru 2, plus un autogol)
10. FC Metaloglobus BucurestiDINAMO BUCURESTI II 2-4 la penalty-uri (0-0 in 120 minute)
Stadion: „Comunal” (Clinceni)
11. Concordia Chiajna II (Ilfov) – SPORTUL STUDENTESC (Bucuresti) 0-3
Stadion: „Rosu” (Chiajna)(Lazar, Ghinga, Novac)
12. CS BALOTESTI (Ilfov) – FC Astra 2 3-0
Nu se disputa.
13. CONPET PLOIESTI (Prahova) – Chindia Targoviste (Dambovita) 2-1
Stadion: „Comunal” (Strejnic) / (Fatai 34, Dobrinoiu 63 / Verdes 24)
14. FC CARACAL (Olt) – Alro Slatina (Olt) 2-1
Stadion: „Parc” (Caracal) (Preda 12, C. Niculescu 43 / Ene 62)
15. PANDURII LIGNITUL TARGU JIU 2 (Gorj) – CSM Ramnicu Valcea (Valcea) 8-0
Stadion: „Municipal Sintetic” (Targu Jiu)(S. Lupu 3, Unguru, Vladuti, D. Orac, Farcasanu, Avramescu)
16. Minerul Jilt Matasari (Gorj) – DAMILA MACIUCA (Valcea) 5-6 la penalty-uri (2-2 in 90 de minute)
Stadion: „Minerul” (Matasari)
17. VOINTA LUPAC (Caras Severin) – FC Timisoara (Timis) 3-0
Nu se disputa.
18. SOIMII PANCOTA (Arad) – ACS Recas (Timis) 3-2 in prelungiri (2-2 in 90 de minute)
Stadion: „Comunal” (Pancota) (Buruian 38, Lengyel 41, A Parvu 97 / M. Enciu 45 – pen., Goge 90+2)
19. National Sebis (Arad) – FC UTA (Arad) 6-7 la penalty-uri (0-0 in 120 minute)
Stadion: „National” (Sebis)
20. FC OLIMPIA SATU MARE (Satu Mare) – FC Maramures Univ. Baia Mare (Maramures) 1-0
Stadion: „Olimpia” (Satu Mare)(Cr. Molnar 18)
21. Arena Alba Iulia (Alba) – VOINTA SIBIU (Sibiu) 1-2
Stadion: „Dacia” (Mihalt)(M. Florea 90+1 / Petrescu 37, D. Tatar 73)
22. FC SESO CAMPIA TURZII (Cluj) – FC Unirea 2006 SA (Alba) 4-0
Stadion: „Mechel” (Campia Turzii)(Motet 3, 18, R. Tarcea 42, S. Marginean 80)
23. FC CISNADIE (Sibiu) – Corona Brasov (Brasov) 3-0
Stadion: „Textila” (Cisnadie)(Gombar 12, Sauca 15, D. Radoi 23)
24. Unirea Dej (Cluj) – AFC MUNICIPAL TARGU MURES (Mures) 0-1
Stadion: „Municipal” (Dej)(Kinczel 6)
25. FC Arges Pitesti (Arges) – CS MIOVENI (Arges) 0-6
Stadion: „Nicolae Dobrin” (Pitesti)

29.08.2012

26. Unirea Slobozia (Ialomita) – Sageata Navodari (Constanta)
Stadion: „1 Mai” (Slobozia)
27. Callatis Mangalia (Constanta) – FARUL CONSTANTA (Constanta) 0-3
Nu se disputa.
28. FC Bihor Oradea (Bihor) – Luceafarul Oradea (Bihor)
Stadion: „Iuliu Bodola” (Oradea)