LIGA 1

FC Brasov si nou-promovata Sageata Navodari au remizat, scor 1-1! VIDEO

LPF 2012 - CONCORDIA CHIAJNA - FC BRASOVFC Brasov si Sageata Navodari au remizat, scor 1-1. Dupa o prima repriza lipsita de ocazii mari, oaspetii au fost aproape de a doua victorie consecutiva in Liga I, potrivit digisport.ro.

Vezi VIDEO rezumat!

Desi ardelenii au avut mai mult posesia, cei de la Sageata nu au avut mari emotii, reusind sa opreasca cu mult calm toate atacurile echipei lui Szabo. Dupa ce a fost aproape sa inscrie in minutul 61, Chitu a dat lovitura in minutul 76, cand a reusit un gol bizar, mingea lovindu-se involuntar de el, dupa centrarea lui Dinu.

FC Brasov a fortat golul de 1-1, pe care l-a reusit in cele din urma, in prelungirile partidei. Introdus de Adrian Szabo in minutul 85, fostul rapidist Cristi Ionescu a izbutit sa marcheze un gol superb, din lovitura libera.

Ousmane N’Doye a fost eliminat pe final pentru o intrare extrem de dura, iar FC Brasov – Sageata Navodari s-a incheiat 1-1.