FC Rapid si Viitorul Constanta au remizat, scor 1-1! VIDEO

730

rapidFC Rapid si Viitorul Constanta au remizat, scor 1-1 (1-1), acestea fiind primele puncte pe care cele doua formatii le cuceresc in acest sezon, potrivit mediafax.ro.

Golurile partidei au fost marcate de Paun ’41, respectiv Benzar ’10.

Viitorul Constanta a deschis scorul in minutul 10 prin Romeo Benzar. Acesta a primit o pasa de la Dica, aflat in cadere, intre Daniel Lung si Marian Stoica, a preluat la 16 metri si dupa ce a intrat in careu a inscris cu un sut de la 12 metri in dreapta lui Draghia.

Rapid a egalat in minutul 41 prin Paun, care a inscris dintr-un metru dupa ce Bejan a incercat sa respinga o centrare a lui Marian Stoica de pe partea stanga.

Vezi VIDEO rezumat!

In minutul 25, atacantul rapidist Daniel Pancu a lovit bara cu o lovitura de cap in dreapta lui Vatca.

Rapid Bucuresti: Draghia – Voicu, Iacob, Lung, Stoica – Paun, Negru (Balan ’64) – Coman, Ionita II, Tanasa (Ciolacu ’59) – Pancu (Martin ’80). Antrenor: Marian Rada.

Viitorul Constanta: Vatca – Nikolov, Bejan, Putanu, Mitrea – Thiago, Benzar, Lazar (Emerson ’57), Nastasie (Serban ’66) – Dica, Rusu (Gavra ’80). Antrenor: Catalin Anghel.

Partida a fost arbitrata de o brigada avandu-l la centru pe Cristian Balaj, ajutat la cele doua linii de Ovidiu Artene si Marius Nicoara, in timp ce rezerva a fost Dragos Teodor.

Observatorii partidei au fost Costin Toma si Nicolae Dobrescu.

Cartonase galbene: Coman ’25, Voicu ’55, Negru ’60, Ciolacu ’86 / Bejan ’49, Benzar ’58, Gavra ’82.

La meci au asistat aproximativ 1.500 de femei si copii, deoarece meciul s-a disputat fara spectatori, ca urmare a unei suspendari din campionatul trecut.