FC Vaslui a invins CFR Cluj cu scorul de 4-0! VIDEO

567

clujFC Vaslui a invins cu scorul de 4-0, echipa CFR Cluj, intr-un meci contand pentru etapa a treia a Ligii I, potrivit mediafax.ro.

Golurile au fost marcate de Celeban ‘4, Antal ‘6, ’25, Caue ’33.

1-0: Celeban marcheaza cu capul din sase metri

2-0: Antal majoreaza diferenta dupa o centrare a lui Wilk

3-0: Antal reuseste dubla dupa ce marcheaza cu capul

4-0: Caue duce scorul la 4-0, dupa ce inscrie cu capul in urma unui corner executat de Sanmartean

Vezi VIDEO rezumat!

Din minutul 67, FC Vaslui a evoluat cu un jucator mai putin dupa ce Mike Temwanjera a fost eliminat pentru un fault la Obiora.

Zece minute mai tarziu si CFR Cluj a ramas cu un jucator mai putin, Ogbu fiind eliminat pentru un fault asupra lui Nuno Viveiros.

FC Vaslui: Cerniauskas – Viveiros, Celeban, Varela, Salageanu – Caue, Wilk (Sburlea ’75) – Antal (Buhaescu ’85), Lovrecici, Sanmartean (Popovici ’70) – Temwanjera. Antrenor: Ionut Mosteanu

CFR Cluj: Stancioiu – Velayos, Cadu, Piccolo, Sepsi (Ogbu ’36) – Maah (Hora ’71), Obiora, Djokovici (Batin ’46), Camora – Rui Pedro, Tade. Antrenor: Mircea Rednic

Cartonase galbene: Sanmartean ’21, Antal ’62 / Maah ’27, Obiora ’35, Rui Pedro ’41

Cartonase rosii: Temwanjera ’67 / Ogbu ’77

Meciul a fost arbitrat de Sebastian Coltescu, ajutat de Vasile Marinescu si Octavian Sovre. Rezerva a fost George Gaman.

Antrenorul Mircea Rednic, trimis in tribune etapa trecuta la meciul cu ACS Poli Timisoara, nu a stat pe banca tehnica la intalnirea cu FC Vaslui, locul sau fiind luat de secundul Alin Minteuan.

Ramasa fara antrenor dupa plecarea lui Ilie Stan in aceasta saptamana, FC Vaslui a fost condusa de pe banca de secundul Ionut Mosteanu.