CUPA ROMÂNIEI

Grigoras: Am fost neinspirat cu Dinamo

Antrenorul formatiei Pandurii Targu Jiu, Petre Grigoras, a declarat, joi seara, dupa eliminarea din optimile de finala ale Cupei Romaniei – Timisoreana, ca a fost neinspirat in alcatuirea echipei si crede ca a fost cel mai slab joc de pe teren propriu al gorjenilor.

“Dinamo a fost mai buna si norocoasa la autogolul lui Mamele. Au fost mai determinati decat noi, si-au creat mai multe ocazii si au meritat calificarea. Noi n-am avut decat 2-3 ocazii de gol si asta ma ingrijoreaza. Nu cred ca am fost inspirat in alcatuirea echipei. Trecem printr-un moment dificil, toti suntem vinovati in frunte cu mine. Dinamo s-a aparat foarte bine in repriza a doua si trebuie sa recunoastem ca astazi adversarul a fost cu o clasa mai bun ca noi. M-a surprins aparitia lui Dragos Grigore la inchidere. Imi pare rau ca nu am stiut sa contracaram jocul adversarului. E foarte greu sa prindem un loc de cupa europeana. Astazi am facut cel mai slab joc al nostru pe teren propriu”, a spus Grigoras la DigiSport.

Echipa Dinamo Bucuresti, detinatoarea trofeului, s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei – Timisoreana, dupa ce a invins, joi, in deplasare, cu scorul de 2-1 (1-0), formatia Pandurii Targu Jiu, in optimile competitiei.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Alexe ’37 si Mamele ’90+1 autogol, in timp ce pentru gazde a inscris Lemnaru, in minutul 73.