Hanescu si Ungur au acces in turul doi BRD Sibiu Challenger 2012. Vezi rezultatele complete!

513

 Favoritul 1 si favoritul 2 BRD Sibiu Challenger au debutat victorios pe tabloul principal al turneului.

Adrian Ungur, cap de serie numarul 1, a obtinut calificarea in turul doi al turneului dupa o victorie in doua seturi impotriva romanului venit din calificari, Vasile Ghilea, scor 6-0, 6-0.

Dupa finala jucata la Arad si titlul obtinut la Timisoara, favoritul 2 – Victor Hanescu s-a impus in meciul disputat impotriva romanului Victor Crivoi. Dupa un prim set pierdut la 1-6, Hanescu a revenit puternic si si-a adjudecat locul in turul doi la scorul final de 1-6 6-4 6-1. Urmatorul adversar pentru Hanescu este tot un jucator roman, detinator de wild-card – Florin Mergea.

Rezultatele partidelor disputate astazi:

[3] J Sousa (POR) vs [Q] G Tosic (MNE) 6-3 7-6(6)

[Q] T Androic (CRO) d [7] T de Bakker (NED) 7-5 6-7(5) 6-3

A Giannessi (ITA) / J Sousa (POR) d A Daescu (ROU) / P Luncanu (ROU) 6-1 6-2

[1] A Ungur (ROU) d [Q] V Ghilea (ROU) 6-0 6-0

[2] V Hanescu (ROU) d V Crivoi (ROU) 1-6 6-4 6-1

[4] A Giannessi (ITA) d J Struff (GER) 6-2 6-2

[5] I Cervantes (ESP) d M Linzer (AUT) 6-3 7-6(9)

S Greul (GER) dE Burzi (ITA) 6-4 4-6 6-2

[WC] F Mergea (ROU) d J Samper-Montana (ESP) 6-2 6-4

[3] G Tosic (MNE) / D Zivkovic (USA) d D Guez (FRA) / N Renavand (FRA) 6-3 6-1

S Vagnozzi (ITA) d K Krawietz (GER) 6-3 6-1

G Granollers (ESP) d G Olaso (ESP) 6-3 6-1

C Saavedra-Corvalan (CHI) d [Q] A Ghem (BRA) 6-4 3-6 6-3

A Arnaboldi (ITA) / S Vagnozzi (ITA) d [WC] S Kraila (ROU) / R Sabau (ROU) 2-6 6-4 10-5

[4] I Cervantes (ESP) / G Granollers (ESP) d R Albot (MDA) / T Androic (CRO) 7-6(3) 4-6 10-7

Programul zilei de maine, 8 august:

TERENUL CENTRAL start 11:00 am
D Guez (FRA) vs [4] A Giannessi (ITA)
[Q] T Androic (CRO) vs D Zivkovic (USA)

Nu inainte de ora 3:00 PM
B Pashanski (SRB) vs [6] A Haider-Maurer (AUT)

Nu inainte de ora 5:00 PM
[1] P Marx (GER) / F Mergea (ROU) vs [WC] V Cornea (ROU) / L Gheorghe (ROU)

 

TERENUL 5 start 11:00 am
S Vagnozzi (ITA) vs [8] R Albot (MDA)

Nu inainte de ora 3:00 PM
A Arnaboldi (ITA) / S Vagnozzi (ITA) or [WC] S Kraila (ROU) / R Sabau (ROU) vs [2] M Draganja (CRO) / L Zovko (CRO) – Pauza regulamentara intre meciuri
T Craciun (ROU) / A Ghem (BRA) vs R Albot (MDA) / T Androic (CRO) or [4] I Cervantes (ESP) / G Granollers (ESP)