INCREDIBILUL duel al surorilor Williams. Meciul s-a incheiat in trei seturi

523

Surorile Williams au mai bifat un episod din filmul meciurilor dintre cele doua, in sferturile de finala la US Open.

Jucatoarea americana de tenis Serena Williams, locul 1 WTA, s-a calificat in semifinalele US Open, dupa ce a trecut, cu scorul de 6-2, 1-6, 6-3, de sora ei, Venus Williams, locul 23 WTA si cap de serie numarul 23, intr-un meci din sferuri, care a avut loc marti si care a durat o ora si 38 de minute, potrivit MEDIAFAX.

Aceasta a fost a 27-a intalnire intre surorile Williems, Serena conducand cu 16-11.

In penultimul act al turneului, Serena Williams va evolua cu italianca Roberta Vinci, locul 43 WTA, care a invins-o, tot marti, cu scorul de 6-3, 5-7, 6-4, pe Kristina Mladenovic (Franta), locul 40 WTA .

A doua semifinala va fi stabilita, miercuri, dupa partidele Petra Kvitova (Cehia), locul 4 WTA si cap de serie numarul 5 – Flavia Pennetta (Italia), locul 26 WTA si cap de serie numarul 26 si Simona Halep (Romania), locul 2 WTA si cap de serie numarul 2 – Victoria Azarenka (Belarus), locul 20 WTA si cap de serie numarul 20.