Jocurile Olimpice: Vezi programul complet al zilei de astazi

756

Programul probelor ce vor avea loc, luni, in cea de-a zecea zi a Jocurilor Olimpice de la Londra:

Atletism

12.00 – aruncarea discului masculin – calificari

12.05 – 100 de metri garduri – primul tur

12.45 – aruncarea greutatii feminin – calificari

12.50 – 800 de metri masculin – primul tur

13.45 – 1.500 de metri feminin – primul tur

21.00 – saritura cu prajina feminin – finala

21.15 – aruncarea greutatii feminin – finala

21.20 – 200 de metri feminin – primul tur

22.15 – 400 de metri garduri feminin – semifinale

22.45 – 400 de metri garduri masculin – finala

23.05 – 3.000 de metri obstacole feminin – finala

23.30 – 400 de metri masculin – finala

Baschet masculin, faza grupelor

11.00 – Australia – Rusia (grupa B)

13.15 – Tunisia – Lituania (grupa A)

16.30 – Franta – Nigeria (grupa A)

18.45 – Marea Britanie – China (grupa B)

22.00 – Spania – Brazilia (grupa B)

00.15 – Argentina – Statele Unite ale Americii (grupa A)

Volei pe plaja

20.00 – sferturi de finala masculin

Box

15.30 – sferturi de finala -51 de kilograme, -60 de kilograme, -75 de kilograme feminin

22.30 – sferturi de finala -60 de kilograme, -75 de kilograme, +91 de kilograme masculin

Kaiac Canoe

11.30 – serii si semifinale K1 1.000 de metri masculin, C1 1.000 de metri masculin, K2 1.000 de metri masculin, K4 500 de metri feminin

Ciclism pe pista

18.00 – semifinale si finale viteza masculin, Omnium feminin (tur lansat, cursa pe puncte, cursa eliminatorie), sferturi de finala viteza feminin

Echitatie

16.00 – a treia proba calificanta de salt peste obstacole individual, a doua mansa a finalei de salt peste obstacole pe echipe

Fotbal feminin, semifinale

19.00 – Franta – Japonia la Londra

21.45 – Canada – SUA la Manchester

Gimnastica artistica

16.00 – finala pe aparate: inele masculin, paralele feminin, sarituri masculin

Haltere

17.30 – 105 kilograme masculin

Handbal masculin, faza grupelor

11.30 – Ungaria – Serbia (grupa B)

13.15 – Argentina – Tunisia (grupa A)

16.30 – Danemarca – Coreea de Sud (grupa B)

18.15 – Islanda – Marea Britanie (grupa A)

21.30 – Spania – Croatia (grupa B)

23.15 – Franta – Suedia (grupa A)

Hochei pe iarba feminin, faza grupelor

10.30 – Noua Zeelanda – Germania (grupa B)

12.45 – Statele Unite ale Americii – Africa de Sud (grupa B)

15.45 – Japonia – China (grupa A)

18.00 – Coreea de Sud – Belgia (grupa A)

21.00 – Marea Britanie – Olanda (grupa A)

23.15 – Argentina – Australia (grupa B)

Lupte greco-romane

15.00 – 60 de kilograme, 84 de kilograme, 120 de kilograme

Inot sincron

17.00 – calificari duo (program liber)

Sarituri in apa

21.00 – serii trambulina trei metri masculin

Tenis de masa

12.00 – semifinale pe echipe feminin

16.30 si 21.00 – semifinale pe echipe masculin

Tir

11.00 – Pusca trei pozitii 50 de metri masculin, talere masculin

Yachting

14.00 – cursele 7 si 8 470 masculin, cursele 14 si 15 49er

15.00 – finala Laser radial feminin

16.00 – finala Laser maculin

Volei masculin, faza grupelor

11.30 – Australia – Polonia (grupa A)

13.30 – Rusia – Serbia (grupa B)

16.45 – Italia – Bulgaria (grupa A)

18.45 – Marea Britanie – Argentina (grupa A)

22.00 – Statele Unite ale Americii – Tunisia (grupa B)

00.00 – Brazilia – Germania (grupa B)

Polo masculin, faza grupelor

12.00 – Kazahstan – Croatia (grupa A)

13.20 – Grecia – Australia (grupa A)

16.10 – Romania – Serbia (grupa B)

17.30 – Ungaria – Statele Unite ale Americii (grupa B)

20.20 – Marea Britanie – Muntenegru (grupa B)

21.40 – Spania – Italia (grupa A).