FOTBAL+

Lupii galbeni au debutat cu dreptul! FC Brasov – Petrolul 0-1!

Lupii galbeni au debutat cu dreptul! FC Brasov - Petrolul 0-1!Petrolul Ploiesti a pasit cu dreptul in noul sezon invingand cu 1-0 pe FC Brasov, intr-un meci din prima etapa a sezonului 2014-2015 a Ligii I.

Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Teixeira, in minutul 38, care a inscris cu un sut plasat de la 16 metri, dupa ce a facut o cursa de 50 de metri cu mingea la picior.

In minutul 85, Mutu a ratat un penalti pe care tot el l-a obtinut dupa un fault in careu comis de Aganovici.

FC Brasov: Fl. Iacob – Vagner, Machado, Leko, Barna – Constantinescu (Enceanu ’87), Aganovici, C. Munteanu, Serginho – Paun (Grigorie ’46), Buga (L. Ganea ’59). Antrenor: Cornel Talnar.

Petrolul Ploiesti: Pecanha – Alcenat, Geraldo, Hoban, Beta (Fanchone ’55) – Marinescu (Albin ’65), De Lucas – Priso, Mutu, Teixeira – Tamuz (Mustivar ’74). Antrenor: Razvan Lucescu.

Cartonase galbene: Leko ’44, Constantinescu ’55, Machado ’73, C. Munteanu ’86 / Beta ’45, Pecanha ’86.

Arbitri: Adrian Cojocaru (central) – Ovidiu Artene, Sebastian Stoianov (asistenti) – Catalin Popa (rezerva).

Observatori: Dan Petrescu, Viorel Ilinca.

La partida de la Brasov au asistat aproximativ 2.000 de spectatori, dintre care 500 de fani ploiesteni.

Sursa: mediafax.ro