Maximum de puncte! Steaua - CFR Cluj 1-0!Steaua a invins in deplasare cu 1-0 pe CFR Cluj, intr-un meci din cadrul etapei a treia a Ligii I, in care gazdele au jucat in inferioritate numerica din minutul 43.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Cristian Tanase, in minutul 14, cu un lob de la circa sase metri.

Din minutul 43, CFR Cluj a evoluat cu un jucator mai putin, dupa ce Sergiu Negrut a fost eliminat pentru o intrare dura la Arlauskis.

CFR Cluj: Felgueiras – Susic, Larie, Rada, Camora – Monroy (Ivanovski ’76), Christian (Muniru ’46) – Deac, Negrut, Jazvici (Fl. Costea ’20)- Tade. Antrenor: Vasile Miriuta

Steaua: Arlauskis – Rapa, Szukala, Varela, Latovlevici – Prepelita, Stanciu – Popa (Neagu ’78), Chipciu (Villceanu ’73), Tanase – Keseru (Iancu ’69). Antrenor: Constantin Galca

Cartonase galbene: Susic ’42, Deac ’53, Larie ’61, Camora ’84 / Szukala ’51, Neagu ’80, Stanciu ’84, Tanase ’90+

Cartonas rosu: Negrut ’43

Arbitri: Ovidiu Hategan – Sebastian Gheorghe, Vladimir Urzica – Florin Marcu

Observatori: Alexandru Deaconu, Cristian Vasc

Sursa: mediafax.ro